Aldonin: Zenit va Krasnodar mavsum favoriti
Mashhur sobiq futbolchi Yevgeniy Aldonin Rossiya premer-ligasining keyingi mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga qaysi jamoalarni kelayotgan chempionatning asosiy nomzodlari deb hisoblashini so‘rashdi. Aldonin fikricha, «Zenit» va «Krasnodar» jamoalari ushbu mavsumda asosiy raqobatchilar bo‘ladi.
Ma’lumki, bahor oylarida «Krasnodar» birinchi marta Rossiya chempioni bo‘ldi. Oldin esa «Zenit» olti yil ketma-ket chempionlikni qo‘lga kiritgan.
Umuman olganda, «Zenit» 11 marta chempionlik unvonini qo‘lga kiritgan, ularning biri Sovet Ittifoqi davriga to‘g‘ri keladi. Shuningdek, Rossiya futbol mavsumi 12 iyul kuni ochiladi.
Shu kuni «Krasnodar» va CSKA jamoalari Qozonda Superkubok uchun o‘yin o‘tkazadi. Ushbu o‘yinda yangi mavsumning boshlanishi rasman e’lon qilinadi.
Rossiya premer-ligasining yangi mavsumi muxlislar uchun qiziqarli va raqobatbardosh kechishi kutilmoqda. Jamoalar o‘z kuchini namoyish etib, chempionlik uchun kurash olib boradi.

Aldonin: Зенит и Краснодар фавориты сезона
Известный бывший футболист Евгений Aldonin высказал свое мнение о следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему задали вопрос, какие команды он считает основными претендентами на предстоящий чемпионат. По мнению Aldonina, команда «Зенит» и «Краснодар» будут основными соперниками в этом сезоне.
Известно, что весной «Краснодар» впервые стал чемпионом России. Ранее «Зенит» шесть лет подряд завоевывал чемпионский титул.
В целом, «Зенит» 11 раз становился чемпионом, один из которых относится к эпохе Советского Союза. Также сезон российского футбола начнется 12 июля.
В этот день команды «Краснодар» и ЦСКА проведут матч за Суперкубок в Казани. В этом матче официально будет объявлено о начале нового сезона.
Новый сезон Российской Премьер-Лиги ожидается интересным и конкурентоспособным для болельщиков. Команды будут демонстрировать свои силы и бороться за чемпионство.