Zabolotniyning Spartakda moslashuvi yengil kechmoqda
Futbolchi Daniil Xlusevich “Spartak” jamoasida hujumchi Anton Zabolotniyning moslashuvi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa a’zolari bir-birini yaxshi taniydi va ular ko‘p vaqtni terma jamoada birga o‘tkazishgan. Bu haqda “Match TV” xabar berdi.
Yakshanba kuni 34 yoshli Anton Zabolotny “Spartak” safida debyut qildi. U “Krylya Sovetov”ga qarshi o‘yinda birinchi bo‘limda maydonga tushdi, ammo gol ura olmadi.
Anton Zabolotny “Spartak”ga erkin agent sifatida qo‘shildi. U bilan “qizil-oq” jamoa bir mavsumga shartnoma imzoladi.
Rossiya chempionatining birinchi turida “Spartak” Makhachqala shahrining “Dinamo” jamoasini qabul qiladi. O‘yin 19 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim sinov bo‘ladi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Адаптация Заболотного в Спартаке проходит легко
Футболист Даниил Хлусевич высказался о адаптации нападающего Антона Заболотного в команде "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, члены команды хорошо знают друг друга и провели много времени вместе в сборной. Об этом сообщает "Матч ТВ".
В воскресенье 34-летний Антон Заболотный дебютировал в составе "Спартака". Он вышел на поле в первом тайме матча против "Крыльев Советов", но не смог забить гол.
Антон Заболотный присоединился к "Спартаку" в качестве свободного агента. С ним "красно-белые" подписали контракт на один сезон.
В первом туре чемпионата России "Спартак" примет команду "Динамо" из Махачкалы. Игра состоится 19 июля.
Этот матч станет важным испытанием для команд и ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.