Moskva «Dinamo» jamoasi futbolchisi Vladislav Stepanov Arsen Zakaryanning Ispaniya chempionatidagi kelajak imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Arsen vaqt o‘tishi bilan yana yaxshi formasini tiklab, «Real Sosyedad» jamoasida doimiy ravishda o‘ynay oladi. Stepanovning so‘zlariga ko‘ra, boshqa klubga, ayniqsa, boshqa mamlakatga o‘tish har doim qiyin kechadi.
22 yoshli Zakaryan 2023 yildan beri San-Sebastyan klubida to‘p surmoqda. U 44 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 3 ta samarali uzatmani amalga oshirgan.
Ispaniya chempionatiga ko‘chib o‘tganidan keyin, bozor qiymati 9 million yevroga baholangan futbolchini jarohatlar doimiy ravishda qiynab kelmoqda. Shunga qaramay, Stepanov uning kelajakda yuqori natijalarga erishishiga ishonch bildiradi.
Zakaryan o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon etish uchun vaqt va moslashuv jarayonidan o‘tishi zarur. Bu esa yangi muhitda futbolchining rivojlanishi uchun muhim omil hisoblanadi.
Umuman olganda, Arsenning Ispaniya futbolida o‘z o‘rnini topishi uchun sabr va mehnat talab etiladi.

Футболист московского «Динамо» Владислав Степанов оценил будущие возможности Арсена Закаряна в испанском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Арсен со временем восстановит свою хорошую форму и сможет постоянно играть в команде «Реал Сосьедад». По словам Степанова, переход в другой клуб, особенно в другую страну, всегда дается тяжело.
22-летний Закарян с 2023 года выступает за клуб Сан-Себастьяна. Он вышел на поле в 44 матчах, забил 2 гола и сделал 3 результативные передачи.
После перехода в испанский чемпионат рыночная стоимость футболиста, оцененная в 9 миллионов евро, постоянно страдает от травм. Тем не менее, Степанов выражает уверенность, что он добьется высоких результатов в будущем.
Закаряну необходимо пройти время и процесс адаптации, чтобы полностью проявить свои возможности. Это является важным фактором для развития футболиста в новой среде.