Mbappe Real tarixida noyob rekord o‘rnatdi
Madridning “Real” jamoasi hujumchisi Kilian Mbappe klub tarixida yangi rekord o‘rnatdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda bo‘lib o‘tgan Jahon klublar chempionati chorak finalida Dortmundning “Borussiya” jamoasiga qarshi o‘yinda (3:2) gol urgan fransiyalik futbolchi “Real” tarixida bir mavsumda yetti xil musobaqada gol urgan birinchi o‘yinchi bo‘ldi. Madrid Xtra nashrining ta’kidlashicha, Mbappening ushbu yutug‘i klub uchun muhim voqea hisoblanadi.
Oldinroq u La Liga, Chempionlar Ligasi, Ispaniya Kubogi, Yevropa Superkubogi, Ispaniya Superkubogi va Interkontinental Kubok musobaqalarida ham raqib darvozasiga gol urgan edi. Kilian Mbappe o‘tgan yil yozida “PSJ” klubidan “Real”ga o‘tgan.
Hozirda 26 yoshli futbolchining madridliklar safida barcha musobaqalarda jami 58 o‘yinda 44 ta gol urgan natijasi bor. Bu ko‘rsatkich uning jamoadagi asosiy hujumchilardan biri sifatida faoliyat olib borayotganini ko‘rsatadi.
Mbappening rekordlari va o‘yindagi muvaffaqiyatlari “Real”ning jahon futbolidagi o‘rnini yanada mustahkamlashga xizmat qilmoqda.

Мбаппе установил уникальный рекорд в истории Реала
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе установил новый рекорд в истории клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно в четвертьфинале чемпионата мира среди клубов в матче против дортмундской "Боруссии" (3:2) французский футболист стал первым игроком в истории "Реала", который забил гол в семи различных турнирах за один сезон. По словам издания Madrid Xtra, это достижение Мбаппе является важным событием для клуба.
Ранее он также забивал в турнирах Ла Лиги, Лиги чемпионов, Кубка Испании, Европейском суперкубке, Суперкубке Испании и Межконтинентальном кубке. Килиан Мбаппе перешел в "Реал" из клуба "ПСЖ" прошлым летом.
На данный момент 26-летний футболист имеет 44 гола в 58 матчах за мадридцев во всех турнирах. Этот показатель свидетельствует о том, что он является одним из основных нападающих команды.