Davide Anchelotti Botafogo bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelottining o‘g‘li Davide "Botafogo" klubi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mahalliy Globo Esporte nashri xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, "Botafogo" jahon klublari chempionati yakunlangach, avvalgi murabbiy Renato Payvuni iste’foga chiqarib, Braziliya futbol konfederatsiyasiga Anchelotti yosh bilan shartnoma tuzish niyatini bildirdi.
Hozirda Davide Braziliya terma jamoasi shtabida faoliyat yuritmoqda. Jahon chempionati saralash bosqichining oxirgi ikki turigacha jamoa musobaqa jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda va Ekvador hamda Argentinadan ortda qolmoqda.
Anchelottining o‘g‘li ilgari "PSJ", "Bavariya", "Napoli", "Everton" va Madridning "Real" klublarida ishlagan, ammo mustaqil bosh murabbiy sifatida faoliyat yuritmagan. Ushbu tayinlov uning murabbiylik faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi kutilmoqda.

Давиде Анчелотти может стать главным тренером Ботафого
Сын главного тренера сборной Бразилии Карло Анчелотти Давиде может быть назначен главным тренером клуба "Ботафого". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает местное издание Globo Esporte. По данным источника, "Ботафого" после завершения чемпионата мира клубов намерен уволить предыдущего тренера Ренато Пайву и выразил намерение подписать контракт с Анчелотти-младшим.
В настоящее время Давиде работает в штабе сборной Бразилии. На последних двух турах отборочного этапа чемпионата мира команда занимает третье место в таблице и отстает от Эквадора и Аргентины.
Сын Анчелотти ранее работал в клубах "ПСЖ", "Бавария", "Наполи", "Эвертон" и мадридском "Реале", но не работал в качестве независимого главного тренера. Ожидается, что это назначение станет новым этапом в его тренерской карьере.