Nijegorod klubi bosh direktori David Melik-Guseynov jamoaning yangi bosh murabbiy tanlovi bo‘yicha izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
16 iyundan boshlab klubda Belarus mutaxassisi Aleksey Shpilevskiy ishlay boshladi. U o‘zidan oldingi vatandoshi Viktor Gancharenkoni almashtirdi.
Melik-Guseynovning so‘zlariga ko‘ra, Shpilevskiy iste’dodli, yosh va ambitsiyali murabbiydir. U jamoaga qiziqarli futbolni olib kirishni maqsad qilgan va o‘z rejalarini amalga oshirishni xohlaydi.
Bu maqsadlar klubning hozirgi talablariga to‘g‘ri keladi. Shpilevskiy ilgari Kiprdagi Aris klubida faoliyat yuritgan va ushbu jamoa bilan mamlakat chempionligini qo‘lga kiritgan.
Uning tajribasi va yondashuvi yangi jamoa uchun ijobiy o‘zgarishlar olib kelishi kutilmoqda. Shu sababli, klub rahbariyati uning tanlovini ma’qullagan.

Пари НН выбрал Шпилевского новым тренером
Генеральный директор нижегородского клуба Давид Мелик-Гусейнов прокомментировал выбор нового главного тренера команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
С 16 июня в клубе начал работать белорусский специалист Алексей Шпилевский. Он заменил своего предшественника, соотечественника Виктора Ганчаренко.
По словам Мелик-Гусейнова, Шпилевский - талантливый, молодой и амбициозный тренер. Он ставит перед собой цель привнести в команду интересный футбол и хочет реализовать свои планы.
Эти цели соответствуют нынешним требованиям клуба. Шпилевский ранее работал в кипрском клубе "Арис" и с этой командой завоевал чемпионство страны.
Ожидается, что его опыт и подход принесут положительные изменения для новой команды. Поэтому руководство клуба одобрило его выбор.