Allegri Leauni Milan jamoasida qoldirdi
So‘nggi kunlarda «Milan» jamoasining bosh murabbiyi Massimiliano Allegri va sport direktori Igli Tare jamoaning eng istiqbolli hujumchisi Rafael Leau bilan bir nechta uchrashuvlar o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyaning La Gazzetta Dello Sport nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, Allegri Leauga o‘zining ijodiy loyihasida markaziy o‘rin taklif qildi va futbolchi qolishga qaror qildi. Bu boradagi bilvosita tasdiq sifatida «Bavariya» klubi rahbariyatining Leau xizmatlari uchun kurashdan chiqishini tan olishi ham ko‘rsatib o‘tilmoqda.
Avvalroq aynan ushbu klub Rafael uchun eng real yo‘nalish sifatida tilga olingan edi. Eslatib o‘tamiz, portugaliyalik futbolchi 2019 yildan buyon «Milan» sharafini himoya qilmoqda.
Bu uchrashuvlar va klublar o‘rtasidagi muzokaralar futbolchining kelajagi va jamoaning rivojlanish strategiyasida muhim o‘rin tutadi. Shu bois, Leau «Milan»da qolishi jamoa uchun katta ahamiyatga ega.

Аллегри оставил Леау в команде Милан
В последние дни главный тренер команды «Милан» Массимилиано Аллегри и спортивный директор Игли Таре провели несколько встреч с самым перспективным нападающим команды Рафаэлем Леау. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации итальянского издания La Gazzetta Dello Sport, Аллегри предложил Леау центральное место в своем творческом проекте, и футболист решил остаться. В качестве косвенного подтверждения этого также упоминается, что руководство клуба «Бавария» признало, что они вышли из борьбы за услуги Леау.
Ранее именно этот клуб упоминался как самый реальный вариант для Рафаэля. Напоминаем, что португальский футболист защищает цвета «Милана» с 2019 года.
Эти встречи и переговоры между клубами играют важную роль в будущем игрока и стратегии развития команды. Поэтому решение Леау остаться в «Милане» имеет большое значение для команды.