Davide Frattezi "Inter" bilan shartnomani uzaytirmoqchi
Milanning "Inter" klubi yarim himoyachisi Davide Frattezi klubni tark etish niyatidan voz kechdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi oldingi bosh murabbiy Simone Indzagi davrida o‘z rolidan norozi bo‘lib, jiddiy ravishda klubni tark etishni o‘ylagan edi. Ammo iyun oyida jamoa bosh murabbiyi sifatida Kristian Kivu tayinlangach, vaziyat tubdan o‘zgardi.
Endi Frattezi ketishni istamayapti va klub bilan shartnomasini uzaytirish niyatida ekanini bildirdi, deb xabar beradi mashhur jurnalist Janluka di Martzio. Yangi murabbiy shaxsiy suhbatda futbolchiga uning jamoaning asosiy tarkibida muhim o‘rin egallashini aytgan.
Shu bois Frattezi o‘zining kelajagini faqat "Inter" bilan bog‘lash niyatida. Oldinroq "Yuventus" va "Napoli" klublari yarim himoyachiga qiziqish bildirgani ma’lum bo‘lgan.
Hozirgi vaqtda futbolchining "Inter" bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan. Klub va o‘yinchi o‘rtasidagi hamkorlik davom etishi kutilmoqda.

Давиде Фраттези хочет продлить контракт с "Интером"
Полузащитник миланского "Интера" Давиде Фраттези отказался от намерения покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист был недоволен своей ролью во время предыдущего тренера Симоне Индзаги и серьезно подумывал о том, чтобы покинуть клуб. Однако после назначения Кристиана Киву главным тренером в июне ситуация кардинально изменилась.
Теперь Фраттези не хочет уходить и заявил о намерении продлить контракт с клубом, сообщает известный журналист Джанлука Ди Марцио. Новый тренер в личной беседе сказал футболисту, что он займет важное место в основном составе команды.
Поэтому Фраттези намерен связать свое будущее только с "Интером". Ранее стало известно, что клубы "Ювентус" и "Наполи" проявляли интерес к полузащитнику.
В настоящее время контракт футболиста с "Интером" рассчитан до 2028 года. Ожидается, что сотрудничество между клубом и игроком продолжится.