Flamengo Barkoni Spartakdan sotib olmoqda
Spartak jamoasining yarim himoyachisi Esekiel Barko Braziliyaning Flamengo klubiga o'tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Xulio Migel Netu xabar berdi. Manbaga ko‘ra, Flamengo Barkoni sotib olish bo‘yicha muzokaralarning yakuniy bosqichida.
Rasmiy e'lon yaqin kunlarda e’lon qilinishi mumkinligi aytilmoqda. Avvalroq, Flamengo klubi 26 yoshli argentinalik futbolchi bilan shaxsiy shartnoma shartlarini kelishib olgani haqida ma’lumot tarqalgan edi.
Barko Spartak safida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 14 ta gol urdi va 9 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Ushbu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini yaqqol ko‘rsatib turibdi.
Barkoning yangi jamoasida qanday natijalar ko‘rsatishi futbol ixlosmandlari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Flamengo klubi Barkoni o‘z tarkibiga qo‘shib, jamoaning hujum chizgisini yanada kuchaytirishni maqsad qilgan.

Фламенго Баркони у Спартака покупает
Полузащитник команды Спартак Эсекьель Барко близок к переходу в бразильский клуб Фламенго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Хулио Мигел Нету. По информации источника, Фламенго находится на завершающей стадии переговоров о покупке Барко.
Ожидается, что официальное объявление может быть сделано в ближайшие дни. Ранее сообщалось, что клуб Фламенго достиг соглашения по условиям личного контракта с 26-летним аргентинским футболистом.
Барко провел 36 матчей за Спартак, забил 14 голов и сделал 9 результативных передач. Эти показатели ярко демонстрируют его вклад в команду.
С каким результатом Барко проявит себя в новой команде, с большим интересом ожидают футбольные болельщики. Клуб Фламенго стремится усилить свою атакующую линию, добавив Барко в свой состав.