Poytaxtning «Dinamo» jamoasi hujumchisi Denis Bokov murabbiy Valeriy Karpinning ushbu jamoani boshqarishi munosabati bilan o‘z quvonchini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Karpin jamoani sezilarli darajada kuchaytiradi. Bokov o‘ziga o‘yinda ko‘proq vaqt berilayotganidan mamnunligini ta’kidladi va bunday imkoniyatlardan unumli foydalanish kerakligini aytdi.
Hozircha murabbiy bilan shaxsan suhbatlashmaganini ma’lum qildi. Yaqinda o‘tkazilgan «Bratskiy kubok» musobaqasida «Dinamo» jamoasi Serbiya klublari OFK va «Partizan» ustidan mos ravishda 4:0 va 3:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu o‘yinlarda Karpin bir qator yosh futbolchilar, jumladan Denis Bokovni ham maydonga tushirdi. Bokovga hozirda 20 yosh bo‘lib, o‘tgan mavsumda u «Dinamo» asosiy tarkibida faqat uchta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan.
Uning jamoaga qo‘shayotgan hissasi va yoshligiga qaramay, imkoniyatlardan samarali foydalanishi jamoa uchun muhimdir.

Боков: Карпин усилил «Динамо», предоставляется возможность
Нападающий столичной команды «Динамо» Денис Боков выразил свою радость в связи с тем, что тренером этой команды стал Валерий Карпин. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Карпин значительно усилит команду. Боков отметил, что он доволен тем, что ему предоставляется больше времени на поле, и сказал, что нужно эффективно использовать такие возможности.
Он сообщил, что пока не общался с тренером лично. В недавно проведенном турнире «Братский кубок» команда «Динамо» одержала победу над сербскими клубами OFK и «Партизан» с результатами 4:0 и 3:1 соответственно.
В этих играх Карпин выпустил на поле ряд молодых футболистов, включая Дениса Бокова. Бокову сейчас 20 лет, и в прошлом сезоне он выходил на поле только в трех матчах основного состава «Динамо», забив один гол.
Несмотря на его вклад в команду и молодость, важно, чтобы он эффективно использовал предоставленные возможности.