Apellyatsiya sudi Promesning hibsini uzaytirdi
Apellyatsiya sudi Amsterdam shahrida Kvinsi Promesning hibsda qolishini uzaytirdi va uning ishini ko‘rib chiqishni 2026 yilga qoldirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugungi majlisda sobiq Moskva “Spartak” yarim himoyachisi ham ishtirok etdi. Promes unga qo‘yilgan ayblovlarni rad etdi, ammo tergov organlari uning Niderlandiyadan qochib ketishidan xavotirda bo‘lib, sud qo‘llanilayotgan ehtiyot choralarini saqlab qoldi.
Sud qarorida shunday deyilgan: “Qo‘riqdan ozod qilishni talab qiladigan shaxsiy holatlar aniqlanmadi.” Ishni 2026 yilga qoldirish sababi ayrim tergov harakatlari Niderlandiya tashqarisida o‘tkazilishi zarur bo‘lishidir. Eslatib o‘tamiz, Promes birodariga pichoq bilan hujum qilish va giyohvand moddalarni kontrabanda qilishda ayblanmoqda.

Апелляционный суд продлил задержание Промеса
Апелляционный суд в Амстердаме продлил арест Квинси Промеса и отложил рассмотрение его дела до 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В сегодняшнем заседании также участвовал бывший полузащитник московского "Спартака". Промес отверг предъявленные ему обвинения, однако следственные органы обеспокоены его возможным побегом из Нидерландов, и суд оставил применяемые меры предосторожности в силе.
В решении суда говорится: "Не были выявлены личные обстоятельства, требующие освобождения под стражи." Причиной отложения дела на 2026 год является необходимость проведения некоторых следственных действий за пределами Нидерландов. Напомним, Промес обвиняется в нападении с ножом на своего брата и контрабанде наркотиков.
Амстердамский окружной суд приговорил его к 7,5 годам лишения свободы. В последнее время он играл в клубе "Дубай Юнайтед" в ОАЭ, но затем был экстрадирован на родину.