Italiyalik hujumchi Lorenzo Insinye “Toronto” klubini tark etmoqda, bu haqda endi rasmiy ravishda e’lon qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub unga to‘rt yil davomida ko‘rsatgan xizmatlari uchun minnatdorchilik bildirdi va kelajakdagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi. Insinye o‘z fikrlarida jamoa bilan birga professional darajada o‘sib ulg‘ayganini, ular bir oiladek bo‘lganini ta’kidladi.
Uning aytishicha, ozgina omad yetishmagan bo‘lsa-da, umumiy holatda hammasi yaxshi bo‘lgan. Insinye 2021 yilda Italiya terma jamoasi tarkibida Yevropa chempioni unvonini qo‘lga kiritgan.
U ilgari “Napoli” klubida uzoq vaqt faoliyat yuritgan, shuningdek, “Kaveze”, “Fodja” va “Peskara” kabi klublarda ham o‘ynagan. Lorenzo Insinye o‘z faoliyati davomida yuqori malaka va tajriba to‘plab, futbol olamida taniqli o‘rin egallagan.
Uning “Toronto”dan ketishi klub va muxlislar uchun katta o‘zgarish bo‘ladi. Endilikda u yangi jamoada faoliyatini davom ettiradi va yangi marralarni zabt etishga intiladi.

Лоренцо Инсинье покинул «Торонто», выразив благодарность
Итальянский нападающий Лоренцо Инсинье покидает клуб «Торонто», об этом теперь официально объявлено. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб выразил ему благодарность за услуги, оказанные в течение четырех лет, и пожелал успехов в будущей деятельности. Инсинье в своих высказываниях отметил, что вместе с командой профессионально вырос и что они были как одна семья.
По его словам, хоть немного удачи и не хватало, в целом все было хорошо. Инсинье стал чемпионом Европы в составе сборной Италии в 2021 году.
Ранее он долгое время выступал за клуб «Наполи», а также играл в таких клубах, как «Кавезе», «Фоджа» и «Пескара». Лоренцо Инсинье за свою карьеру накопил высокий уровень квалификации и опыта, заняв известное место в мире футбола.
Его уход из «Торонто» станет большим изменением для клуба и болельщиков. Теперь он продолжит свою карьеру в новой команде и стремится покорить новые вершины.