«Chelsi» hujumchisi Joao Pedro Klub chempionlar ligasi yarim finalida «Fluminense»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda ikki marta gol urgandan keyin intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi uchun bu «Chelsi» safidagi ikkinchi o‘yindi va u birinchi marta asosiy tarkibda maydonga tushdi. Joao Pedro o‘zining birinchi gollarini aynan sobiq jamoasi darvozasiga kiritdi.
Futbolchi DAZN kanaliga bergan intervyusida, ikki gol urish uning uchun katta orzu ekanligini ta’kidladi. U o‘z golari bilan juda xursandligini, biroq turnir «Fluminense» uchun muhimligini ham yaxshi tushunganini aytdi.
Joao Pedro professional bo‘lib qolishi va o‘z ishini bajarishi kerakligini ta’kidladi. Unga gol uchun maosh to‘lanishi va bugun gol urishga muvaffaq bo‘lganini bildirdi.
«Chelsi» jamoasi Joao Pedroni «Brayton»dan bir haftadan kam vaqt oldin sotib olgan. Futbolchining jamoaga qo‘shilishi klub uchun muhim voqea hisoblanadi.

Жоао Педро забил дубль в полуфинале за Челси
Нападающий «Челси» Жоао Педро дал интервью после того, как забил два гола в полуфинале Лиги чемпионов против «Флуминенсе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для бразильского футболиста это была вторая игра за «Челси», и он впервые вышел в основном составе. Жоао Педро забил свои первые голы именно в ворота своей бывшей команды.
В интервью каналу DAZN он отметил, что забить два гола — это большая мечта для него. Он сказал, что очень рад своим голам, но также понимает, что турнир важен для «Флуминенсе».
Жоао Педро подчеркнул, что он должен оставаться профессионалом и выполнять свою работу. Ему сообщили, что за голы платят, и он смог забить сегодня.
Команда «Челси» приобрела Жоао Педро менее недели назад из «Брайтона». Присоединение футболиста к команде считается важным событием для клуба.