Tyaqo Silva Joao Pedroning dubli haqida fikr bildirdi
Braziliyalik “Fluminense” futbolchisi Tyaqo Silva “Chelsi” jamoasi o‘yinchisi Joao Pedro tomonidan uning jamoasiga qarshi kiritilgan ikki golni yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jahon klub chempionati yarim finali “Chelsi” uchun 0:2 hisobida mag‘lubiyat bilan yakunlandi. Tyaqo Silva FIFA rasmiy saytiga bergan intervyusida shunday dedi: “Bu o‘yinchi alohida.
Men unga nisbatan katta hurmat va samimiylik his qilaman. U “Chelsi”da o‘ynashidan oldin “Uotford”da bo‘lganida ikkita ajoyib o‘yinni o‘tkazgan.
Bugun juda ilhomlangan kun bo‘ladi deb o‘ylamagan edim. U ikki go‘l urdi va ajoyib o‘yin ko‘rsatdi.
Men bosh ko‘targanimda Joao Pedroga omad tilayman”. Joao Pedro bir necha kun oldin “Chelsi” jamoasiga qo‘shildi.
O‘tgan mavsumda u “Brayton” jamoasi uchun 30 ta o‘yinda 10 ta gol urib, 7 ta golga uzatma berdi. 23 yoshli futbolchi “Fluminense” akademiyasi tarbiyalanuvchisidir.

Тьяко Силва высказал мнение о дубле Жоао Педро
Бразильский футболист “Флуминенсе” Тьяго Силва высоко оценил два гола, забитых игроком “Челси” Жоао Педро в матче против его команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Полуфинал клубного чемпионата мира завершился для “Челси” поражением со счетом 0:2. В интервью официальному сайту ФИФА Тьяго Силва сказал: “Этот игрок особенный.
Я испытываю к нему большое уважение и искренность. Он провел два великолепных матча, когда играл за “Уотфорд” до того, как присоединился к “Челси”.
Я не думал, что сегодня будет такой вдохновляющий день. Он забил два гола и показал отличный футбол.
Когда я подниму голову, я пожелаю удачи Жоао Педро”. Жоао Педро присоединился к команде “Челси” несколько дней назад.
В прошлом сезоне он забил 10 голов и сделал 7 голевых передач в 30 матчах за команду “Брайтон”. 23-летний футболист является воспитанником академии “Флуминенсе”.