Joao Pedro: Mareska va de Dzerbi o‘xshash murabbiylar
«Chelsi» hujumchisi Joao Pedro murabbiylar Entso Mareski va Roberto de Dzerbi o‘rtasidagi o‘xshashliklar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi o‘tgan hafta boshida «Braighton» klubidan «Chelsi»ga ko‘chib o‘tgan bo‘lib, u yerda de Dzerbi bilan ishlash imkoniga ega bo‘lgan. Joao Pedro so‘zlariga ko‘ra, Entso Mareski de Dzerbi bilan juda o‘xshashligi sababli, uning «Chelsi»ga moslashishi oson kechgan.
Murabbiyning talablarini tushunishda hech qanday qiyinchilik bo‘lmagan. O‘tgan yili Roberto de Dzerbi «Braighton»dan fransuz klubi «Marsel»ga o‘tgan edi.
Joao Pedroning transferi «Chelsi»ga taxminan 64 million yevroga tushdi. Dushanba kuni u London klubiga jahon klublari o‘rtasidagi chempionatning yarim finalida «Fluminense»ga qarshi o‘yinda ikkita gol urib, finalga yo‘l oldi.
Bu natija jamoa uchun muhim yutuq bo‘ldi. Joao Pedro jamoaga tez moslashib, o‘zining yuqori darajadagi mahoratini namoyon qilmoqda.

Joao Pedro: Маэска и де Дзерби похожие тренеры
Нападающий «Челси» Жоао Педро высказал мнение о сходстве тренеров Энцо Марески и Роберто де Дзерби. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский футболист на прошлой неделе подписал контракт с «Челси», перейдя из клуба «Брайтон», где у него была возможность работать с де Дзерби. По словам Жоао Педро, благодаря тому, что Энцо Мареска очень похож на де Дзерби, ему было легко адаптироваться в «Челси».
Не было никаких трудностей в понимании требований тренера. В прошлом году Роберто де Дзерби ушел из «Брайтона» во французский клуб «Марсель».
Трансфер Жоао Педро обошелся «Челси» примерно в 64 миллиона евро. В понедельник он забил два гола в полуфинале чемпионата мира клубов против «Флуминенсе», тем самым вывел команду в финал.
Этот результат стал важным достижением для команды. Жоао Педро быстро адаптируется и демонстрирует свои высокие навыки.