Ponomarëv: Torpedo chetlashtirilishi erta gap
Moskva CSKA jamoasining tajribali sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov Moskva «Torpedo» klubini Premyer-ligadan chetlashtirish mumkin emas, deb hisoblaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, «Torpedoni» chetlashtirish haqida erta gapirish kerak. Unga ko‘ra, sudyani va bu ishlar bilan shug‘ullangan rahbariyatni jazolash lozim.
Futbolchilarga esa ayb qo‘yish noto‘g‘ri, chunki ular bu holatlardan bexabarlik qilgan bo‘lishi mumkin. Oldinroq, Moskva klubi rahbariyati futbol hakamiga pora berganlikda gumon qilingani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Yangi mavsumda Rossiya Premyer-ligasida «Torpedo» jamoasi o‘z maydonida Moskva CSKA jamoasiga qarshi o‘yin bilan start oladi. Poytaxt derbisi 21 iyulga belgilangan.
Shunday qilib, klub va futbolchilar ustidan oldindan hukm chiqarish noto‘g‘ri bo‘ladi va voqealar rivojini kutish kerak.

Пономарёв: Торпедо чётко не будет рано говорить
Бывший опытный футболист московского ЦСКА Владимир Пономарёв считает, что клуб «Торпедо» нельзя исключать из Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, говорить о исключении «Торпедо» преждевременно. Он считает, что нужно наказать судью и руководство, занимающееся этими делами.
Обвинять футболистов неправильно, так как они могли быть не в курсе этих обстоятельств. Ранее поступали сообщения о том, что руководство московского клуба подозревается в даче взятки футбольному арбитру.
В новом сезоне команда «Торпедо» начнёт с матча против московского ЦСКА на своём поле. Столичное дерби запланировано на 21 июля.
Таким образом, заранее выносить приговор клубу и футболистам неправильно, и нужно дождаться развития событий.