Panchenko Zablotniyning Spartakga o‘tishini qo‘llab quvvatladi
Moskva "Dinamo" jamoasining sobiq futbolchisi Kirill Panchenko 34 yoshli markaziy hujumchi Anton Zabolotniyning yaqinda "Spartak" klubiga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Panchenko Anton uchun omad tilab, uning katta iqtidor egasi ekanini ta’kidladi. Uning yo‘li oson bo‘lmaganini, lekin har bir inson o‘z tanlovini o‘zi qilishi lozimligini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, Zabolotniy "qizil-oq" jamoaga erkin agent sifatida qo‘shildi. Tajribali hujumchi bilan bir yillik shartnoma imzolandi.
Uning oldingi jamoasi Moskva viloyatidagi "Ximki" klubi edi. Yangi RPL mavsumining birinchi turida "Spartak" o‘z maydonida Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasi bilan o‘ynaydi.
Uchrashuv 19 iyul kuni "Lukoyl Arena" stadionida bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda.

Панченко поддержал переход Заблотного в Спартак
Бывший футболист московского "Динамо" Кирилл Панченко высказал свое мнение о недавнем переходе 34-летнего центрального нападающего Антона Заболотного в клуб "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Панченко пожелал Антону удачи и отметил, что он обладает большим талантом. Он отметил, что его путь не был легким, но каждый человек должен делать свой выбор самостоятельно.
Напомним, Заболотный присоединился к "красно-белым" в качестве свободного агента. С опытным нападающим был подписан контракт на один год.
Его предыдущей командой был клуб "Химки" из Московской области. В первом туре нового сезона РПЛ "Спартак" сыграет на своем поле с командой "Динамо" из Махачкалы.
Матч состоится 19 июля на стадионе "Лукойл Арена". Эта игра ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.