Arsenal Madueke uchun 58 million yevro taklif qildi
Arsenal jamoasi hujumchi Noni Madueke bilan shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Endi kanonirlar Chelsea jamoasi bilan ham kelishuvga kelishi zarur. Ijtimoiy tarmoqlarda taniqli ishonchli manba Fabrizio Romano ma’lum qilishicha, Arsenal Madueke uchun dastlabki taklif sifatida 50 million funt sterling, ya’ni taxminan 58 million yevro miqdorida pul taklif qilgan.
Ushbu summa bonuslarni ham o‘z ichiga oladi. Biroq Chelsea klubi 23 yoshli Madueke transferidan yuqori narx olishni maqsad qilgan.
Madueke Chelsea safida jami 92 rasmiy o‘yin o‘tkazib, 20 ta gol urgan va 9 ta golga uzatma bergan. Endi u Londondagi boshqa klubga o‘tishi mumkin.
Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, uning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi. Klub va futbolchi o‘rtasida kelishuvlarning yakuniy bosqichi davom etmoqda.

Арсенал предложил 58 миллионов евро за Мадюэке
Команда Арсенал достигла соглашения по условиям контракта с нападающим Нони Мадюэке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Теперь канонирам необходимо достичь соглашения с командой Челси. В социальных сетях известный надежный источник Фабрицио Романо сообщил, что Арсенал предложил первоначальную сумму в 50 миллионов фунтов стерлингов, что составляет примерно 58 миллионов евро.
Эта сумма включает в себя бонусы. Однако клуб Челси нацелен получить более высокую цену за трансфер 23-летнего Мадюэке.
Мадюэке провел в составе Челси 92 официальных матча, забил 20 голов и сделал 9 голевых передач. Теперь он может перейти в другой лондонский клуб.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере игрока и имеет важное значение для его будущего. Завершающий этап переговоров между клубом и игроком продолжается.