PSJ Realni mag‘lub etib finalga yo‘l oldi
PSJ jahon klub chempionati yarim finalida Madriddagi Real jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etib, navbatdagi sovringa yaqinlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Parisliklar o‘yinning 24-daqiqasiga kelib uchta gol urish bilan g‘alabaning asosini yaratdi. Fabian Ruiz ikki marta to‘p kiritib, jamoasining g‘alabasiga katta hissa qo‘shdi.
Shuningdek, Usmon Dembele ham gol muallifi bo‘ldi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida esa Gonsalu Ramush to‘rtinchi golni kiritib, natijani mustahkamladi.
Yilning eng yaxshi futbolchisi mukofoti Luis Enriquega berilishi kutilmoqda. Ba’zi mutaxassislar va matbuot vakillari Lamine Yamal, Usmon Dembele yoki Vitinya emas, balki haqiqiy yulduz – Luis Enriqueni ta’kidlamoqda.
U mukammal futbol tizimini yaratganligi uchun yuqori baholangan. PSJ jahon klub chempionatining finalida Chelsi jamoasi bilan bellashadi.
Ushbu o‘yin 13 iyul kuni bo‘lib o‘tadi. Final o‘yini katta qiziqish bilan kutib olinmoqda va jahon futboli muxlislari uchun muhim voqea hisoblanadi.
Hujumchi Lionel Messi milliy jamoalar darajasida Argentina emas, balki Ispaniya terma jamoasini tanlash imkoniyatiga ega bo‘lganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda
Argentina futbol chempionatida kutilmagan tanaffus e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. 9-tur uchrashuvlari rejalashtirilgan sanalarda o‘tkazilmaydigan bo‘ldi. Qizig‘i shundaki, 7 va 8-tur

ПСЖ победил Реал и вышел в финал
ПСЖ в полуфинале клубного чемпионата мира одержал победу над мадридским Реалом со счетом 4:0 и приблизился к следующему трофею. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Парижане создали основу для победы, забив три гола к 24-й минуте игры. Фабиан Руис дважды поразил ворота, значительно способствовав успеху своей команды.
Также автором гола стал Усман Дембеле. В последние минуты игры Гонсалу Рамуш забил четвертый гол, укрепив результат.
Ожидается, что награда за лучшего футболиста года будет вручена Луису Энрике. Некоторые эксперты и представители прессы подчеркивают, что не Ламине Ямал, Усман Дембеле или Витинья, а настоящая звезда – Луис Энрике.
Он получил высокую оценку за создание идеальной футбольной системы. ПСЖ встретится в финале клубного чемпионата мира с командой Челси.
Этот матч состоится 13 июля. Финальная игра ожидается с большим интересом и является важным событием для поклонников мирового футбола.