Maskerano: Messi o‘yin darajasi o‘zgarmadi, kuchli qolmoqda
Inter Mayami jamoasi boshqaruvchisi Xavyer Maskerano Lionel Messining hozirgi o‘yin darajasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli futbolchi MLSda ketma-ket to‘rtinchi o‘yinda dubl qayd etib, yangi rekord o‘rnatdi. Ushbu o‘yinda esa veteran futbolchini "Nyu-Inglend Revolyushn" to‘xtata olmadi va "qaplilar" 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Maskerano o‘yindan so‘ng o‘tkazilgan matbuot anjumanida, "Messi o‘n yil oldingi darajada qoladimi? Albatta.
Leo futbol tarixidagi eng yaxshi o‘yinchi. U hali ham shunday darajada o‘ynayotgani ajoyib.
Biz uchun baxtki, u biz bilan birga o‘ynaydi", dedi. Lionel Messi MLS-2025 mavsumida 15 o‘yinda 14 ta gol urib, to‘purarlar ro‘yxatida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
Uning yuqori natijalari jamoaga katta foyda keltirmoqda va kelajakda ham yaxshi natijalar ko‘rsatishiga ishonch bor.

Маскерано: Месси уровень игры не изменился, он по-прежнему силен
Главный тренер команды Интер Майами Хавьер Маскерано высказал мнение о текущем уровне игры Лионеля Месси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист забил дубль в четвертом подряд матче в MLS, установив новый рекорд. В этом матче ветерана футбола не смогла остановить команда "Нью-Ингленд Революшн", и "капли" одержали победу со счетом 2:1.
После матча на пресс-конференции Маскерано сказал: "Месси останется на уровне десятилетней давности? Конечно.
Лео — лучший игрок в истории футбола. Удивительно, что он все еще играет на таком уровне.
К счастью для нас, он играет с нами", — добавил он. Лионель Месси в сезоне MLS-2025 забил 14 голов в 15 матчах и занимает второе место в списке бомбардиров.
Его высокие результаты приносят команде большую пользу, и есть уверенность, что в будущем он также покажет хорошие результаты.