Tarkhanov: Medinaning ketishi Spartak uchun yo‘qotish emas
Oldinroq "Spartak" Medin bilan tuzilgan mehnat shartnomasini bekor qilishni rejalashtirayotgani haqida ma’lumot tarqaldi. Ushbu futbolchiga "Lokomotiv" klubi qiziqish bildirayotgani ma’lum bo‘ldi.
Tarkhanovning aytishicha, jamoa bosh murabbiyi Stankovich Medinaning jamoadan ketishi uchun barcha choralarni ko‘radi. U "Spartak" uchun bu katta yo‘qotish emasligini ta’kidladi, chunki Xesus ko‘p o‘yinlarda maydonga tushmagan va xarakteri bilan jamoada muammolar keltirib chiqarishi mumkin.
Shuning uchun bunday futbolchilardan jamoa xalos bo‘lishi zarur. Bundan tashqari, murabbiy fikricha, "Lokomotiv" ham Medinani olganda xuddi hozirgi "Spartak"dagi kabi muammolarga duch kelishi mumkin.
O‘tgan mavsumda Medina 24 o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urishga va uchta golga assistentlik qilishga muvaffaq bo‘lgan. Ushbu ma’lumotlar futbolchining o‘yin faoliyatini baholashda muhim ahamiyatga ega.

Тарханова: Уход Медины не является потерей для Спартака
Известный тренер Александр Тарканов высказал мнение о возможном уходе парагвайского футболиста Хесуса Медины из команды "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появилась информация о том, что "Спартак" планирует расторгнуть трудовой договор с Мединой. Стало известно, что клуб "Локомотив" проявляет интерес к этому футболисту.
По словам Тарханова, главный тренер команды Станкович предпримет все меры для ухода Медины из команды. Он подчеркнул, что это не является большой потерей для "Спартака", так как Хесус не выходил на поле в многих матчах и мог бы создать проблемы в команде своим характером.
Поэтому команде необходимо избавиться от таких футболистов. Кроме того, по мнению тренера, "Локомотив" также может столкнуться с теми же проблемами, что и нынешний "Спартак", если они приобретут Медину.
В прошлом сезоне Медина вышел на поле в 24 матчах, забил три гола и сделал три голевых передачи. Эти данные имеют важное значение при оценке игровой деятельности футболиста.