Flik Reshfordning Barselonaga kelishini ma’qulladi
Barselona jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Manchester Yunayted klubining hujumchisi Markus Reshfordni jamoaga qo‘shib olish imkoniyatiga ijobiy qaramoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlardagi manbalar orqali insider Matteo Moretto ma’lum qildi. Nemis mutaxassisi Reshfordning transferini ma’qullab, uni jamoada kutayotganini bildirdi.
Tez orada Barselona va Manchester Yunayted o‘rtasida ushbu transfer bo‘yicha muzokaralar o‘tkazilishi rejalashtirilgan. O‘z navbatida, Reshford ham faoliyatini kataloniyalik superklubda davom ettirishni istamoqda.
O‘tgan mavsumda hujumchi 41 ta o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 9 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Uning transfer qiymati taxminan 50 million yevroga baholanmoqda.
Ushbu holat Barselona jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan rejalaridan biri sifatida ko‘rilmoqda.

Флик Рашфорда в Барселону одобрил
Главный тренер команды Барселона Ханс-Дитер Флик положительно относится к возможности подписания нападающего Манчестер Юнайтед Маркуса Рашфорда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом стало известно через инсайдера Маттео Моретто в социальных сетях. Немецкий специалист одобрил трансфер Рашфорда и заявил, что ждет его в команде.
Скоро запланированы переговоры между Барселоной и Манчестер Юнайтед по этому трансферу. В свою очередь, Рашфорд также хочет продолжить свою карьеру в каталонском суперклубе.
В прошлом сезоне нападающий провел 41 матч, забил 11 голов и сделал 9 голевых передач. Его трансферная стоимость оценивается примерно в 50 миллионов евро.