Endrik jarohati sabab maydonda bo‘lmasligi mumkin
Madridning “Real” futbol klubining hujumchisi Endrik yangi mavsumning boshlanishida maydonga chiqa olmasligi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashrining xabar berishicha, 18 yoshli braziliyalik futbolchi son bo‘g‘imidan olgan jarohatining qaytalanishi sababli jamoa mashg‘ulotlaridan orqada qolmoqda. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, iqtidorli futbolchi bir necha hafta maydonda bo‘lmasligi mumkin, bu esa uning 2025/2026 yilgi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishiga to‘sqinlik qiladi.
Endrikning maydonga qaytish aniq sanalari keyinchalik e’lon qilinadi. Eslatib o‘tamiz, Ispaniya chempionati birinchi turida “Real” o‘z maydonida “Osasuna” jamoasini qabul qiladi.
Ushbu o‘yin 19 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. O‘tgan mavsumda Endrik “Real” safida 37 ta o‘yinda maydonga tushib, yetti ta gol urdi va bir marta golga uzatma berdi.

Эндрик может не быть на поле из-за травмы
Нападающий мадридского клуба «Реал» Эндрик может не выйти на поле в начале нового сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания The Athletic, 18-летний бразильский футболист отстает от командных тренировок из-за рецидива травмы колена. Согласно источнику, талантливый футболист может отсутствовать на поле в течение нескольких недель, что помешает ему подготовиться к сезону 2025/2026.
Точные даты возвращения Эндрика на поле будут объявлены позже. Напоминаем, что в первом туре чемпионата Испании «Реал» примет команду «Осасуна» на своем стадионе.
Этот матч состоится 19 августа. В прошлом сезоне Эндрик провел 37 матчей за «Реал», забил семь голов и сделал одну голевую передачу.