Madridning “Real” jamoasining sobiq himoyachisi Mishel Salgado “PSJ” bosh murabbiyi Luis Enrike haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Salgado Kylian Mbappe jamoani tark etgach, murabbiy klubni qiyin vaziyatdan olib chiqa olganini ta’kidladi. U aytishicha, “PSJ” jamoasi o‘yin uslubini o‘zgartirib, endi individual o‘yinchilardan ko‘ra jamoaviy o‘yinni ustun qo‘ymoqda.
Bu murabbiy o‘yinchilarni yaxshi motivatsiya qila oladi. Barcha futbolchilar maydonda yuqori harakat intensivligini namoyish etmoqda.
Dembele esa dunyodagi eng yaxshi himoyachilar singari bosim o‘tkazmoqda, deb ta’kidladi Salgado. O‘tgan mavsumda Parij jamoasi Fransiya chempionati, Kubok va Superkubokni qo‘lga kiritdi, shuningdek, Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘ldi.
13 iyul kuni “PSJ” Klub jamoalari jahon chempionati finalida “Chelsi” jamoasi bilan o‘ynaydi. Salgado fikricha, Luis Enrike jamoani yangi marralarga olib chiqmoqda va uning ish faoliyati ijobiy baholanmoqda.

Сальгадо: Луис Энрике вывел ПСЖ из трудного положения
Бывший защитник мадридского "Реала" Мишель Сальгадо высказался о главном тренере "ПСЖ" Луисе Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сальгадо отметил, что после ухода Килиана Мбаппе тренер смог вывести клуб из сложной ситуации. По его словам, команда "ПСЖ" изменила стиль игры и теперь ставит командную игру выше индивидуальных игроков.
Этот тренер умеет хорошо мотивировать игроков. Все футболисты демонстрируют высокую интенсивность движений на поле.
Дембеле, по словам Сальгадо, оказывает давление, как лучшие защитники мира. В прошлом сезоне парижская команда завоевала чемпионат Франции, Кубок и Суперкубок, а также стала победителем Лиги чемпионов.
13 июля "ПСЖ" сыграет с командой "Челси" в финале клубного чемпионата мира. Сальгадо считает, что Луис Энрике выводит команду на новые высоты, и его работа оценивается положительно.