Beyl Xabi Alonsodan jiddiy o‘zgarishlar kutmoqda
Sobiq Uels terma jamoasi va Madridning "Real" klubi sobiq futbolchisi Garet Beyl "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirda Alonso qo‘l ostida ko‘plab iqtidorli futbolchilar mavjud. Beyl kelgusida yana ko‘plab transferlar amalga oshirilishini kutmoqda va jamoada jiddiy o‘zgarishlar bo‘lishiga umid qilmoqda.
U murabbiyning talablariga muvofiq futbolchilar o‘z o‘yinlarini namoyish etishlarini istaydi. Agar zarur bo‘lsa, Xabi Alonso kerakli futbolchini zaxirada qoldirishdan qo‘rqmaydi, deya ta’kidlaydi Beyl.
Xabi Alonso 1 iyun kuni jamoa boshqaruviga kirishib, Carlo Anchelottini almashtirdi. Hozirda AQShda o‘tkazilayotgan Klublar Jahon chempionatida "Real" yarim finalda "PSJ" jamoasiga 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Bu natija jamoa uchun qiyin sinov bo‘lib, murabbiy va futbolchilardan yangi yondashuv va yaxshilanishlarni talab qilmoqda. Jamoa oldida murabbiy boshchiligida yangi mavsumda muvaffaqiyatlarga erishish vazifasi turibdi.

Бейл ожидает серьезных изменений от Хаби Алонсо
Бывший игрок сборной Уэльса и мадридского "Реала" Гарет Бейл высказал свои мысли о главном тренере "Реала" Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время под руководством Алонсо есть много талантливых футболистов. Бейл ожидает, что в будущем будет осуществлено много трансферов и надеется на серьезные изменения в команде.
Он хочет, чтобы футболисты демонстрировали свою игру в соответствии с требованиями тренера. Если это необходимо, Хаби Алонсо не боится оставить нужного футболиста на скамейке запасных, подчеркивает Бейл.
Хаби Алонсо вступил в управление командой 1 июня, заменив Карло Анчелотти. В настоящее время "Реал" проиграл команде "ПСЖ" со счетом 0:4 в полуфинале клубного чемпионата мира, проходящего в США.
Этот результат стал тяжелым испытанием для команды и требует от тренера и футболистов нового подхода и улучшений. Перед командой стоит задача добиться успехов в новом сезоне под руководством тренера.