Aldonin: Torpedo klubiga adolatsiz tanqidlar noto‘g‘ri
Rossiya terma jamoasining sobiq o'yinchisi Yevgeniy Aldonin Moskva "Torpedo" futbol klubining Rossiya Premer-ligasidan chiqarilishi haqidagi so‘nggi voqealar yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aldoninning ta’kidlashicha, Yevropa futbol tarixida shunga o‘xshash holatlar avvalgidan ham nufuzliroq klublar bilan sodir bo‘lgan. Hech kim bunday holatlardan to‘liq himoyalangan emas, shuning uchun klubga doimiy yomon nom yopishtirish noto‘g‘ri bo‘ladi.
Ma’lum bo‘lishicha, "Torpedo" klubi boshqaruvining o‘yin natijalariga ta’sir o‘tkazishga uringanligi sababli liga tarkibidan chiqarilgan. Shu munosabat bilan, yangi mavsumda "Torpedo" o‘rnini "Orenburg" jamoasi egallaydi.
"Orenburg" joriy mavsumda Premer-ligada 15-o‘rinni egallab, sport mezonlari asosida ligadan tushib ketgan edi. Ushbu voqealar Rossiya futbolining adolatli va shaffof bo‘lishi uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, barcha jamoalar uchun ogohlantiruvchi saboq bo‘lishi lozim.

Aldonin: Неправильные несправедливые критики в адрес клуба Торпедо
Бывший игрок сборной России Евгений Aldonin высказал свое мнение о последних событиях, связанных с выбытием футбольного клуба "Торпедо" из Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Aldonin отметил, что в истории европейского футбола подобные случаи происходили и с более престижными клубами. Никто не защищен от таких ситуаций, поэтому постоянное приклеивание плохого имени к клубу будет ошибочным.
Как стало известно, клуб "Торпедо" был исключен из лиги за попытки повлиять на результаты игр. В связи с этим, в новом сезоне место "Торпедо" займет команда "Оренбург".
"Оренбург" в текущем сезоне занял 15-е место в Премьер-лиге и вылетел из лиги на основании спортивных критериев. Эти события имеют важное значение для справедливости и прозрачности российского футбола и должны стать предупреждающим уроком для всех команд.