Gazzaev: Torpedo va Yuventus holati o‘xshash
Mashhur rossiyalik murabbiy Valeriy Gazzaev «Torpedo» jamoasining Rossiya Premyer Ligasi (RPL)dan chetlatilishi haqida fikr bildirdi va Moskva klubini «Yuventus» bilan taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Torpedo» katta an’ana va tarixga ega jamoa hisoblanadi. Ammo «Yuventus»ning o‘xshash vaziyatni boshdan kechirganini eslatib, bu holat juda achinarli ekanligini ta’kidladi.
«Avtozavodchilar» so‘nggi mavsumda PARI Ligasida yuqori divizionga chiqishga muvaffaq bo‘lishdi. Biroq, hakamlarni sotib olish bilan bog‘liq mojaro sababli Rossiya Futbol Ittifoqi (RFS) «Torpedo»ni RPLdan chetlatdi.
Oldinroq jamoaning yangi futbol mavsumini PARI Ligasida o‘tkazishi va yangi mavsum 19 iyulda boshlanishi haqida xabar berilgan edi. Bu voqea Rossiya futboli uchun katta sinov bo‘lib, «Torpedo»ning kelajagi haqida ko‘plab savollar paydo bo‘ldi.
Murabbiy Gazzaevning fikricha, bunday holatlar sportning adolatliligi va jamoalarning obro‘siga salbiy ta’sir ko‘rsatadi. Shuning uchun futbol sohasida shaffoflikni ta’minlash va qonunlarga rioya qilish muhimdir.

Газзаев: Ситуация Торпедо и Ювентуса схожа
Известный российский тренер Валерий Газзаев высказался о дисквалификации команды «Торпедо» из Российской Премьер-Лиги (РПЛ) и сравнил московский клуб с «Ювентусом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Торпедо» является командой с большой традицией и историей. Однако, напомнив о том, что «Ювентус» переживал аналогичную ситуацию, он отметил, что это очень печально.
«Автозаводцы» в прошлом сезоне смогли выйти в высший дивизион ПАРИ Лиги. Однако из-за скандала, связанного с подкупом судей, Российский Футбольный Союз (РФС) дисквалифицировал «Торпедо» из РПЛ.
Ранее сообщалось, что команда проведет новый футбольный сезон в ПАРИ Лиге, и новый сезон начнется 19 июля. Это событие стало большим испытанием для российского футбола, и возникло множество вопросов о будущем «Торпедо».
По мнению тренера Газзаева, подобные ситуации негативно сказываются на справедливости спорта и репутации команд. Поэтому важно обеспечить прозрачность в футболе и соблюдать законы.