Rossiyalik sharhlovchi Dmitriy Guberniev futbol Rossiyada eng mashhur sport turi ekanligi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, xokkey futbolga qaraganda kamroq ommabop. Gubernievning ta’kidlashicha, Rossiya va butun dunyoda eng ko‘p e’tibor qaratiladigan sport turi aynan futbol hisoblanadi.
Shuningdek, u Rossiyaning xalqaro futbol musobaqalaridan chetlatilishi fonida boshqa sport turlariga qiziqish ortayotganini aytdi, biroq ular hali futbolning mashhurligi bilan tenglasha olmaydi. 2022 yildan boshlab FIFA va UEFA tomonidan qo‘yilgan sanksiyalar tufayli Rossiyaning terma jamoasi va klublari xalqaro turnirlarda ishtirok eta olmaydi.
Bu holat Rossiya futboli uchun katta sinov bo‘lib, unga ta’sir ko‘rsatmoqda. Shu sababli mamlakatda futbolga bo‘lgan e’tibor va muhabbat kamaymagan, aksincha, uning ahamiyati yanada oshmoqda.

Губерниев: В России футбол — самый популярный вид спорта
Российский комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение о том, что футбол является самым популярным видом спорта в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, хоккей менее популярен, чем футбол. Губерниев подчеркивает, что именно футбол является тем видом спорта, которому уделяется больше всего внимания в России и во всем мире.
Он также отметил, что на фоне отстранения России от международных футбольных соревнований интерес к другим видам спорта растет, однако они все еще не могут сравниться с популярностью футбола. С 2022 года из-за санкций, введенных FIFA и UEFA, сборная России и клубы не могут участвовать в международных турнирах.
Эта ситуация является большим испытанием для российского футбола и оказывает на него влияние. Поэтому внимание и любовь к футболу в стране не уменьшились, наоборот, его значение только возросло.