Mashhur "Manchester Yunayted" klubi sobiq yarim himoyachisi Darren Fletcher ushbu klubning yoshlar jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Fletcher 18 yoshgacha bo‘lgan o‘yinchilar bilan ishlaydi. Bu haqda "Manchester Yunayted"ning rasmiy sayti xabar berdi.
Fletcher futbolchilik faoliyati davomida "qizil iblislar" safida Angliya Premer Ligasi doirasida 200 dan ortiq o‘yinda ishtirok etdi. Shuningdek, u "Vest Bromvich" va "Stok Siti" klublarida ham o‘ynagan hamda xalqaro maydonda Shotlandiya terma jamoasini himoya qilgan.
20121 yildan boshlab Fletcher murabbiylik faoliyatini boshladi. U shuningdek uch yil davomida "Manchester Yunayted" klubining texnik direktori lavozimida faoliyat yuritdi.
Uning murabbiylik tajribasi va futbol sohasidagi keng bilimlari yosh futbolchilarni rivojlantirishga katta hissa qo‘shadi.
Sport Bugun, 22:42
Argentinaning "River Pleyt" futbol klubi bosh murabbiyi Marselo Galyardo jamoani tark etishga qaror qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda klub o‘zining rasmiy saytida bayonot
Ronaldu Lindsi Vonnga ruhiy dalda berdi
Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" futbol klubida faoliyat olib borayotgan mashhur futbolchi Krishtianu Ronaldu amerikalik tog‘ chang‘ichisi Lindsi Vonnga ijtimoiy tarmoqlar orqali dalda
Sport Bugun, 22:02
FIFA Meksikadagi vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda
Meksikada kuzatilayotgan tartibsizliklar sababli FIFA ushbu vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Chunki 2026 yilgi futbol bo‘yicha jahon chempionati yaqinlashmoqda va bu
Pedri va Torres: "Mbappeni "Barselona"da ko‘rishni xohlaymiz"
"Barselona" futbol klubi yulduzlari Pedri va Ferran Torres mashhur El Hormiguero shousida ishtirok etib, muxlislar tomonidan berilgan qiziqarli savollardan biriga javob berishdi. Bu haqda
Arbeloa: Irqchilikka qarshi qat’iy choralar zarur
"Real" jamoasi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa “Benfika” futbolchisi Janluka Prestiannining bir o‘yinga diskvalifikatsiya qilinishi haqida o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar

пасмурно ветер 2.4 м/с, ЮВ
Знаменитый полузащитник клуба "Манчестер Юнайтед" Дэррен Флетчер назначен главным тренером молодежной команды этого клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Флетчер будет работать с игроками до 18 лет. Об этом сообщается на официальном сайте "Манчестер Юнайтед".
В ходе своей игровой карьеры Флетчер принял участие в более чем 200 матчах в рамках Английской Премьер-лиги в составе "красных дьяволов". Также он играл за клубы "Вест Бромвич" и "Сток Сити", а также защищал цвета сборной Шотландии на международной арене.
С 20121 года Флетчер начал тренерскую карьеру. Он также три года занимал должность технического директора клуба "Манчестер Юнайтед".
Его тренерский опыт и обширные знания в области футбола внесут значительный вклад в развитие молодых футболистов.
«Реал Мадрид» хочет предложить 100 млн евро за Дезире Дюе
Молодой талант Дезире Дуе, выступающий за действующего победителя Лиги чемпионов Европы и чемпионата Франции «Пари Сен-Жермен», привлек внимание мадридского клуба «Реал». Об этом сообщает Zamin.uz.
Коке: "Атлетико" приложит все силы для победы
Полузащитник мадридского «Атлетико» Коке принял участие в пресс-конференции перед матчем Лиги чемпионов УЕФА против бельгийского «Брюгге». Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает
Главный тренер аргентинского футбольного клуба "Ривер Плейт" Марсело Гальярдо решил покинуть команду. Об этом сообщает Zamin.uz. Эту информацию подтвердил официальный сайт клуба. Об этом
В 23-м туре чемпионата Франции команда «Страсбур» на своем поле обыграла «Лион» со счетом 3:1. Об этом сообщает Zamin.uz. Во время этого матча на стадионе «Стад де ла Мено» произошли беспорядки. Об
Спорт Сегодня, 14:10
Карим Бензема получил травму, судьба игры неизвестна
Нападающий футбольного клуба "Аль-Хилал" из Саудовской Аравии Карим Бензема получил травму во время тренировок. Об этом сообщает Zamin.uz. По информации пресс-службы клуба, у французского
Деле Алли: "Очень хочу вернуться на поле"
Деле Алли скучает по своей бывшей команде "Тоттенхэм", посетил стадион в Лондоне и посмотрел дерби против "Арсенала". Об этом сообщает Zamin.uz. Однако матч для Алли сложился не