Popov: Rubin yangi mavsumda sovrin uchun kurashmaydi
Sobiq “Rubin” futbolchisi Aleksey Popov Rossiya chempionatining yangi mavsumida Qozon jamoasining imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Popovning so‘zlariga ko‘ra, “Rubin” joriy mavsumda hatto Daku bilan shartnoma uzaytirilganidan keyin ham sensatsion jamoaga aylanishi qiyin. Murabbiyning malakasi chempionatning asosiy ochilishidan joy olish uchun yetarli emas.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, Rashid Rahimov jamoani sovrinli uchlikka olib chiqishga qodir emas, garchi jamoa rivojlanish ko‘rsatgan bo‘lsa ham. O‘tgan mavsumda “Rubin” Rossiya chempionatida yettinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsumning birinchi turida Rahimov shogirdlari mehmondagi “Akhmat” jamoasi bilan o‘ynaydi. Umuman olganda, “Rubin”ning yangi mavsumdagi maqsadlari yuqori bo‘lsa-da, jamoaning kuchi va murabbiylik salohiyati hali yetarli darajada baholanmayapti.
Shuning uchun ham jamoa raqobatbardosh bo‘lishi uchun ko‘proq tajriba va kuch sarflashga ehtiyoj seziladi.

Попов: Рубин в новом сезоне не будет бороться за трофеи
Бывший игрок "Рубина" Алексей Попов высказал мнение о возможностях казанской команды в новом сезоне Российской чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Попова, "Рубину" в этом сезоне будет сложно стать сенсационной командой, даже после продления контракта с Даку. Квалификации тренера недостаточно для того, чтобы занять место в основной части чемпионата.
Специалист подчеркивает, что Рашид Рахимов не способен вывести команду в призовую тройку, хотя команда и демонстрировала развитие. В прошлом сезоне "Рубин" занял седьмое место в Российской чемпионате.
В первом туре нового сезона подопечные Рахимова сыграют с командой "Ахмат" на выезде. В целом, несмотря на высокие цели "Рубина" в новом сезоне, сила команды и тренерский потенциал пока недостаточно оценены.