Zenit Rios transferi bo‘yicha rad javob oldi
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi yarim himoyachi Richar Riosni Braziliyaning "Palmeiras" klubiga sotib olish bo‘yicha taklif yubordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabrisio Romano ijtimoiy tarmoqlarda ma’lum qildi. "Zenit" klubi futbolchi uchun 30 million yevro taklif qilgan, biroq Rios bu taklifni rad etgan.
Hozirda futbolchi "Roma" klubiga o‘tishga yaqin turibdi. Lekin tomonlar transfer summasi bo‘yicha kelishuvga hali erisha olgani yo‘q, chunki "Roma" taklifi "Zenit" taklifidan 6 million yevroga kamroq.
2025 yilda 25 yoshli kolumbiyalik futbolchi barcha klub musobaqalarida jami 35 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 4 ta golga uzatma berdi. Hozirgi vaqtda uning transferi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.
"Zenit" klubi futbolchining kelajagini aniqlashtirishga harakat qilmoqda va uning yangi jamoasiga o‘tishi ehtimoli bor. Futbolchining faoliyati va transfer jarayonlari sport ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Zenit получил отказ по трансферу Риоса
Санкт-Петербургский "Зенит" отправил предложение о покупке полузащитника Ричара Риоса у бразильского клуба "Палмейрас". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Фабрицио Романо в социальных сетях. "Зенит" предложил за игрока 30 миллионов евро, однако Риос отклонил это предложение.
В настоящее время футболист близок к переходу в клуб "Рома". Однако стороны пока не смогли достичь соглашения по сумме трансфера, так как предложение "Ромы" на 6 миллионов евро меньше, чем предложение "Зенита".
В 2025 году 25-летний колумбийский футболист провел 35 матчей во всех клубных соревнованиях, забив 4 гола и сделав 4 голевые передачи. В настоящее время продолжаются переговоры по его трансферу.
Клуб "Зенит" пытается прояснить будущее футболиста, и существует вероятность его перехода в новую команду. Карьера футболиста и процессы трансфера внимательно отслеживаются спортивными болельщиками.