Konseysau Premer-liga takliflarini rad etdi, Juventusga o‘tadi
Portu klubi hujumchisi Fransishku Konseysau Angliyaga ko‘chib o‘tishni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi uchun Nottingem Forest va Everton klublari qiziqish bildirgan edi. Ikkala klub ham "drakonlar" talab qilgan 30 million yevro miqdoridagi jarimani to‘lashga tayyor edi.
Biroq, ichki manbaning xabar berishicha, portugaliyalik futbolchi Premer-liga vakillarining taklifini rad qilgan, chunki u Juventus klubiga o‘tishni istaydi va boshqa variantlarni ko‘rib chiqmayapti. Bundan tashqari, Evertonning Konseysauga bo‘lgan qiziqishi haqida boshqa manba ham ma’lumot bergan.
Shuningdek, Juventus va Portu klublari o‘rtasida kelishuvga yaqinlashilgani haqida ham xabarlar paydo bo‘lgan. Fabrizio Romano ushbu ma’lumotlarni tasdiqladi.

Консейсау отклонил предложения Премьер-лиги, перейдет в Ювентус
Нападающий клуба Порту Франсишку Консейсау отказался переехать в Англию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист привлек внимание клубов Ноттингем Форест и Эвертон. Оба клуба были готовы заплатить штраф в размере 30 миллионов евро, который требовали "драконы".
Однако, по информации внутренних источников, португальский футболист отклонил предложения представителей Премьер-лиги, так как хочет перейти в клуб Ювентус и не рассматривает другие варианты. Кроме того, другая информация также подтвердила интерес Эвертона к Консейсау.
Также появились сообщения о том, что клубы Ювентус и Порту близки к соглашению. Фабрицио Романо подтвердил эту информацию.