Jorje Jezush Ronaldu taklifi bilan «Al-Nasr»da ishlaydi
70 yoshli portugaliyalik murabbiy Jorje Jezush Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" futbol klubi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jamoada 40 yoshli hujumchi Krishtianu Ronaldu faoliyat olib boradi. Jezush mamlakatda ishlashdan mamnunligini ta’kidladi va Saudiya futbolining kelajagi yorqin ekanligini aytdi.
U g‘alaba qozonishni yaxshi ko‘rishini va bu yerda ham muvaffaqiyatga erishishga harakat qilishini bildirdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Krishtianu Ronaldu tomonidan taklif qilinmaganda, u jamoaga kelmas edi.
Ronaldu tomonidan berilgan taklifni rad eta olmasligini ta’kidladi. Jezush bilan Saudiya klubi o‘rtasidagi mehnat shartnomasi bir yillik muddatga tuzilgan.
Krishtianu Ronaldu yangi murabbiyga muvaffaqiyat tiladi va jamoani rivojlantirishda yordam berishga tayyorligini bildirdi. Bu tayinlov Saudiya futboli uchun muhim voqea hisoblanadi.
Jorje Jezushning tajribasi va Ronaldu kabi yulduz futbolchining mavjudligi "Al-Nasr" jamoasining yuksalishiga xizmat qiladi. Klub rahbariyati va muxlislar yangi murabbiydan yuqori natijalar kutmoqda.

Хорхе Иисус Роналду с предложением работает в «Аль-Наср»
70-летний португальский тренер Жорже Жезуш прокомментировал назначение на пост главного тренера футбольного клуба Саудовской Аравии «Аль-Наср». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой команде выступает 40-летний нападающий Криштиану Роналду. Жезуш отметил, что ему приятно работать в стране и сказал, что будущее саудовского футбола светлое.
Он заявил, что любит побеждать и будет стараться добиться успеха и здесь. По словам тренера, если бы не предложение от Криштиану Роналду, он бы не пришел в команду.
Он подчеркнул, что не может отказать в предложении Роналду. Трудовой контракт между Жезушем и саудовским клубом заключен на один год.
Криштиану Роналду пожелал новому тренеру успехов и выразил готовность помочь в развитии команды. Это назначение является важным событием для саудовского футбола.
Опыт Жорже Жезуша и наличие звезды футбола, такой как Роналду, будут способствовать росту команды «Аль-Наср». Руководство клуба и болельщики ожидают от нового тренера высоких результатов.