Sankt-Peterburgning «Zenit» futbol jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoaning ayrim o‘yinchilari vaqtincha ijaraga berilishi mumkinligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, kimlar ijara asosida boshqa jamoalarga berilishi masalasi yaqin kunlarda hal qilinadi. Ertaga yoki ertangi kundan boshlab bu borada harakat boshlanadi.
Jamoadan bir yoki ikki futbolchi ijara asosida ketishi kutilmoqda, dedi murabbiy so‘zlarini klub matbuot xizmati. Yangi mavsumda Rossiya Premer-ligasida Sankt-Peterburg jamoasi o‘z maydonida «Rostov» jamoasiga qarshi o‘yin bilan start oladi.
Ushbu uchrashuv 20 iyul, yakshanba kuni «Gazprom Arena» stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Mavsumning birinchi o‘yini jamoa uchun muhim bo‘lib, muxlislar o‘rtasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Jamoa bosh murabbiyi va futbolchilari yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Два футболиста Зенита могут уйти на правах аренды
Главный тренер футбольной команды «Зенит» из Санкт-Петербурга Сергей Семак сообщил, что некоторые игроки команды могут быть временно отданы в аренду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, вопрос о том, кто будет отдан в аренду другим командам, будет решен в ближайшие дни. Завтра или послезавтра начнутся действия в этом направлении.
Ожидается, что один или два футболиста покинут команду на условиях аренды, сказал тренер в комментарии пресс-службе клуба. В новом сезоне команда из Санкт-Петербурга начнет свой путь в Российской Премьер-Лиге с матча против команды «Ростов» на своем поле.
Эта встреча состоится 20 июля, в воскресенье, на стадионе «Газпром Арена». Игра начнется в 18:00 по московскому времени.
Первый матч сезона является важным для команды и вызывает большой интерес среди болельщиков. Главный тренер команды и футболисты серьезно готовятся к новому сезону.