Futbolchi hujumchi Xuan Boselli «Pari NN» klubini tark etmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchining agenti va otasi Pablo Boselli ommaviy axborot vositalari vakillari bilan suhbatda ma’lum qildi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, hujumchi jamoani almashtirish niyatida.
Transfer oynasi endigina boshlandi va albatta takliflar keladi. Biroq bu taklif Rossiyaning yuqori darajadagi klublaridan biri tomonidan bo‘lishi kerak.
Xuan Boselli 2023 yil sentyabr oyidan buyon Nijny Novgorod jamoasida to‘p surmoqda. O‘tgan mavsumda Rossiya premer-ligasida 25 yoshli futbolchi 26 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U 10 ta gol urib, 3 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Boselli jamoaga katta hissa qo‘shib kelmoqda va uning transferi futbol olamida qiziqish uyg‘otmoqda.

Хуан Боселли покидает команду Пари НН
Об этом сообщил агент и отец футболиста Пабло Боселли в разговоре с представителями средств массовой информации. По словам агента, нападающий намерен сменить команду.
Трансферное окно только началось, и, безусловно, поступят предложения. Однако это предложение должно быть от одного из высококлассных клубов России.
Хуан Боселли с сентября 2023 года выступает за команду Нижний Новгород. В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге 25-летний футболист вышел на поле в 26 матчах.
Он забил 10 голов и сделал 3 результативные передачи. Боселли вносит большой вклад в команду, и его трансфер вызывает интерес в футбольном мире.