Radimov: Baltika Dinamoga qarshi g‘alaba qozonishi mumkin
Sobiq Sankt-Peterburg "Zenit" futbolchisi va hozirda televideniyeda ekspert sifatida faoliyat yuritayotgan Vladislav Radimov Rossiya Premyer Ligasi birinchi turida Moskva "Dinamo" va Kaliningrad "Baltika" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, "Dinamo" jamoasi g‘alaba qozonishi kerak, biroq "Baltika" juda qat’iyatli va chidamli jamoa hisoblanadi. U "Dinamo"ning g‘alaba qozonishini aniq aytolmaydi, aksincha "Baltika" g‘alaba qozonishi ham mumkinligini ta’kidladi.
Ushbu o‘yin Moskva shahridagi "VTB Arena" stadionida 18 iyul, juma kuni bo‘lib o‘tadi. Esda tutish joizki, o‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida "Dinamo" jamoasi musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinni egallagan edi.
Bu uchrashuv ko‘plab muxlislar diqqatini tortadi, chunki har ikki jamoa ham o‘z kuchini namoyish etishga intiladi. Shuningdek, mutaxassislar bu o‘yinni qiziqarli va kurashga boy bo‘lishini kutmoqda.

Радимов: Балтика может одержать победу над Динамо
Бывший футболист санкт-петербургского "Зенита" и ныне работающий в качестве эксперта на телевидении Владислав Радимов высказал свои мысли о матче между московским "Динамо" и калининградской "Балтикой" в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, команда "Динамо" должна одержать победу, однако "Балтика" является очень настойчивой и выносливой командой. Он не может точно сказать, что "Динамо" выиграет, наоборот, он отметил, что "Балтика" также может одержать победу.
Эта игра пройдет на стадионе "VTB Arena" в Москве 18 июля, в пятницу. Стоит отметить, что в прошлом сезоне команда "Динамо" заняла пятое место в турнирной таблице чемпионата России.
Этот матч привлечет внимание многих болельщиков, так как обе команды стремятся продемонстрировать свои силы. Также специалисты ожидают, что игра будет интересной и насыщенной борьбой.