Radimov: Modrichning Milanga o‘tishi tabiiy qaror
Rossiya terma jamoasi va Zenit klubi sobiq futbolchisi Vladislav Radimov Luka Modrichning Milan klubiga o'tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Modrich boshqa mamlakatda o‘zini sinab ko‘rmoqchi va faoliyatini davom ettirish imkoniyati bor. Radimovning ta’kidlashicha, biz uchun uning o‘yini zavq bag‘ishlaydi.
Bu fikrlarni u Match TV telekanalidagi efirda aytib o‘tdi. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, 39 yoshli xorvatiyalik futbolchi Milan klubiga erkin agent sifatida qo‘shilgan.
Modrich bilan rossonerilar bir yillik shartnoma imzolagan. 2012 yildan beri u Madridning Real klubida o‘ynagan.
Ushbu klub bilan Luka ko‘plab sovrinlarni qo‘lga kiritgan, jumladan Chempionlar ligasi va La Liga chempionligi kabi yirik musobaqalarda g‘olib bo‘lgan. Uning faoliyati va yutuqlari futbol ixlosmandlari orasida katta hurmatga sazovor.

Радимов: Переход Модрича в Милан — естественное решение
Бывший футболист сборной России и клуба Зенит Владислав Радимов высказал свои мысли о переходе Луки Модрича в клуб Милан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Модрич хочет попробовать себя в другой стране и у него есть возможность продолжить карьеру. Радимов отметил, что его игра приносит нам удовольствие.
Эти мысли он озвучил в эфире телеканала Match TV. Ранее стало известно, что 39-летний хорватский футболист подписал контракт с клубом Милан в качестве свободного агента.
С россонери Модрич подписал однолетний контракт. С 2012 года он играл за мадридский Реал.
С этим клубом Лука завоевал множество трофеев, включая победы в Лиге чемпионов и чемпионате Ла Лиги. Его карьера и достижения пользуются большим уважением среди футбольных болельщиков.