Mamardashvili Liverpulga o‘tishdan mamnunligini bildirdi
Gurjiya darvozaboni Georgiy Mamardashvili «Liverpul» klubiga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bolaligida darvozabonlar haqidagi videolarni ko‘rishni yaxshi ko‘rganini aytdi. Ayniqsa, Yezhi Dudek va Pepe Reyna o‘yinlaridan parchalar unga yoqgan.
Mamardashvili «Liverpul» klubining darvozabonlar sohasida boy an’analarga ega ekanligini ta’kidladi va ularga o‘z izini qoldirishni istayotganini bildirdi. Ushbu ma’lumot klubning rasmiy matbuot xizmati tomonidan e’lon qilindi.
Mamardashvili «Liverpul»ga o‘tishidan oldin Ispaniyaning «Valensiya» klubida o‘ynagan. O‘tgan mavsumda u Ispaniya chempionatida jami 34 ta o‘yinda maydonga tushgan.
Ushbu o‘yinlarda u 48 ta gol o‘tkazib yuborgan, ammo 9 ta uchrashuvda darvozasini toza saqlashga muvaffaq bo‘lgan. Mamardashvili o‘zining yangi jamoasida ham yaxshi natijalarga erishishga intilishini ma’lum qildi.
U «Liverpul»ning darvozabonlar an’analarini davom ettirish va o‘zini isbotlash uchun imkoniyat deb hisoblaydi. Bu klubda o‘ynash uning uchun katta sharaf va yangi bosqichdir.

Мамардашвили выразил удовлетворение переходом в Ливерпуль
Грузинский вратарь Георгий Мамардашвили высказал свои мысли о переходе в клуб «Ливерпуль». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что в детстве любил смотреть видео о вратарях. Особенно ему нравились моменты из игр Ежи Дудека и Пепе Рейны.
Мамардашвили отметил, что клуб «Ливерпуль» имеет богатые традиции в области вратарей и выразил желание оставить свой след. Эта информация была опубликована официальной пресс-службой клуба.
Перед переходом в «Ливерпуль» Мамардашвили играл в испанском клубе «Валенсия». В прошлом сезоне он вышел на поле в 34 матчах чемпионата Испании.
В этих играх он пропустил 48 голов, но в 9 встречах ему удалось сохранить свои ворота в неприкосновенности. Мамардашвили заявил, что также стремится к хорошим результатам в своей новой команде.
Он считает это возможностью продолжить традиции вратарей «Ливерпуля» и доказать себя. Игра в этом клубе для него — большая честь и новый этап.