Malyishev: Spartak Samoshnikovga taklif bermadi
«Spartak» jamoasi bosh direktori Oleg Malyishev «Lokomotiv» jamoasining himoyachisi Ilya Samoshnikovni qo‘lga kiritish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq «Spartak» jamoasi Samoshnikov bilan shartnoma shartlarini kelishib olgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Malyishevning aytishicha, u juda yaxshi o‘yinchi hisoblanadi va sport bo‘limi uni eng yaxshi chekka himoyachilardan biri sifatida ko‘rib chiqmoqda.
Biroq, hozirgi paytda hech qanday rasmiy takliflar berilmagan. O‘tgan mavsumda 27 yoshli himoyachi Rossiya Premyer-ligasida va Kubok o‘yinlarida jami 33 uchrashuvda maydonga tushdi, to‘rt marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi va to‘rtta golli uzatma amalga oshirdi.

Малышев: Спартак не сделал предложение Самошникову
Генеральный директор команды «Спартак» Олег Малышев высказал мнение о возможности подписания защитника команды «Локомотив» Ильи Самошникова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о том, что команда «Спартак» согласовала условия контракта с Самошниковым. По словам Малышева, он является очень хорошим игроком, и спортивный отдел рассматривает его как одного из лучших крайних защитников.
Однако в настоящее время никаких официальных предложений не сделано. В прошлом сезоне 27-летний защитник провел на поле в общей сложности 33 матча в Российской Премьер-Лиге и Кубковых играх, забил четыре гола и сделал четыре голевые передачи.