Toma Lemar Atletikodan Lionga o‘tishi mumkin
Madridning Atletiko jamoasida o‘ynayotgan yarim himoyachi Toma Lemar Fransiya chempionatiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AS nashrining xabariga ko‘ra, futbolchini transfer qilishda Lion klubi qiziqish bildirgan. Lemar 2018 yildan beri Atletiko tarkibida harakat qilmoqda.
Uning transferi o‘sha paytda Madridning yetakchi klubi uchun 65 million yevroga tushgan. O‘tgan yetti yil davomida yarim himoyachi La Liga doirasida 125 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirgi vaqtda uning bozor qiymati Transfermarkt sayti ma’lumotiga ko‘ra 5 million yevroni tashkil etadi. Lemarning Atletiko bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil iyun oxirigacha amal qiladi.

Тома Лемар может перейти из Атлетико в Лион
Полузащитник мадридского Атлетико Тома Лемар может перейти во французский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания AS, клуб Лион проявил интерес к трансферу футболиста. Лемар выступает за Атлетико с 2018 года.
Его трансфер в то время обошелся ведущему клубу Мадрида в 65 миллионов евро. За последние семь лет полузащитник провел 125 матчей в Ла Лиге и забил 9 голов.
В настоящее время его рыночная стоимость, согласно данным сайта Transfermarkt, составляет 5 миллионов евро. Контракт Лемара с Атлетико действует до конца июня 2027 года.
Ожидается, что окончательное решение о переходе футболиста в новую команду будет объявлено в ближайшие дни.