Ponomaryov CSKA jamoasidagi go‘sht taqiqini qoraladi
Moskva markazidagi CSKA jamoasining sobiq futbolchisi Vladimir Ponomaryov futbolchilarga go‘sht iste’mol qilish taqiqlangani haqidagi yangilikka munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, bu qaror tushunarsiz va noto‘g‘ri. Vladimir Ponomaryov shunday dedi: “Bu juda hayratlanarli.
Bunday qilish mumkin emas. O‘yinchilar harakat qilishni to‘xtatib qo‘yishadi.
Men bunday narsaga ishonolmayman. Rus xalqiga bu mos kelmaydi.” Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, to‘yimli ovqatlanish sportchilarning faoliyati uchun juda muhimdir.
Yangi mavsumda jamoani boshqaruvchi shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini rahbarligida CSKA jamoasi Rossiya superkubogini qo‘lga kiritdi. So‘nggi o‘yinda ular “Krasnodar” jamoasiga 1:0 hisobida minimal hisobda g‘alaba qozondi.
Bu natija jamoaning yangi bosh murabbiyi ostida muvaffaqiyatli ish boshlayotganidan dalolat beradi. Shu bois, jamoaning ovqatlanish siyosatiga o‘zgartirishlar kiritilishi futbolchilarning salomatligi va sportdagi samaradorligi uchun muhim hisoblanadi.

Пономарёв осудил мясной запрет в команде ЦСКА
Бывший футболист команды ЦСКА Владимир Пономарев прокомментировал новость о запрете на потребление мяса для игроков. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, это решение непонятно и неверно. Владимир Пономарев сказал: “Это очень удивительно.
Так делать нельзя. Игроки перестанут двигаться.
Я не могу в это поверить. Это не подходит русскому народу.” По словам эксперта, полноценное питание очень важно для деятельности спортсменов.
В новом сезоне под руководством швейцарского специалиста Фабио Челестини команда ЦСКА завоевала Кубок суперкубка России. В последнем матче они минимально победили команду “Краснодар” со счетом 1:0.
Этот результат свидетельствует о том, что команда успешно начинает работу под руководством нового главного тренера. Поэтому изменения в политике питания команды считаются важными для здоровья игроков и их эффективности в спорте.