Sobiq futbolchi Andrey Nikolayev, Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasida hujumchi sifatida o‘ynagan, braziliyalik Jersonning jamoaga o‘tishi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu o‘tish faqat ijobiy hissiyotlar uyg‘otadi. Nikolayev Jersonni Klub jahon chempionatida kuzatmagan, ammo uning eng yaxshi o‘yinlari yig‘indisini ko‘rib, yaxshi taassurot olganini ta’kidladi.
U “Zenit” jamoasining bunday katta mablag‘ sarflashi bejiz emasligini aytdi. Jerson 13 iyul kuni “sine-belo-goluboylar” jamoasi bilan shartnoma imzoladi.
Transfer summasi 25 million yevro atrofida baholanmoqda. So‘nggi mavsumda Jerson barcha klub turnirlarida jami 28 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 4 ta golli uzatma berdi.
Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qo‘shgan hissasini aniq ko‘rsatadi. Shunday qilib, Jerson “Zenit” jamoasining hujum chizig‘ini kuchaytirishga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Николаев: Трансфер Херсона приносит только положительные эмоции
Бывший футболист Андрей Николаев, игравший нападающим в санкт-петербургском «Зените», высказал свои мысли о переходе бразильца Жерсона в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот переход вызывает только положительные эмоции. Николаев не наблюдал за Жерсоном на клубном чемпионате мира, но отметил, что, посмотрев сборник его лучших игр, получил хорошее впечатление.
Он сказал, что такие большие расходы клуба «Зенит» не напрасны. Жерсон подписал контракт с командой «сине-бело-голубых» 13 июля.
Сумма трансфера оценивается примерно в 25 миллионов евро. В прошлом сезоне Жерсон выходил на поле в 28 матчах во всех клубных турнирах, забил 2 гола и сделал 4 голевые передачи.
Эти показатели явно демонстрируют его вклад в команду. Таким образом, ожидается, что Жерсон значительно усилит атакующую линию команды «Зенит».