Bu haqda “shaharliklar” klubi matbuot xizmati ma’lum qildi. Tyure yangi lavozimga tez moslashdi, u AQShda o‘tkazilgan Klub jahon chempionatida Gvardiolaga yordam bergan edi.
Endi esa Manchester Siti uning jamoada qolishini rasmiy tasdiqladi. O‘tgan futbol mavsumida Tyure Manchester Siti yoshlar jamoasi, 18 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar tarkibida bosh murabbiy yordamchisi sifatida faoliyat olib borgan.
Klub matbuot xizmati xabariga ko‘ra, Kolo Tyure nafaqat o‘zining yuqori darajadagi futbol tajribasini jamoaga olib kiradi, balki u Manchester Sitiga yaqin shaxs bo‘lib, klubni yaxshi biladi. O‘tgan mavsum yakunida “shaharliklar” Angliya Premer Ligasi musobaqasida uchinchi o‘rinni egalladi.
Bu tayinlov jamoaning murabbiylik shtabida mustahkamlanish va kelajakdagi muvaffaqiyatlarga intilish sifatida baholanmoqda.

Коло Тюре останется помощником Гвардиолы
Коло Тюре, бывший защитник Арсенала, назначен помощником главного тренера Манчестер Сити Хосепа Гвардиолы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба клуба "горожан". Тюре быстро адаптировался к новой должности, он уже помогал Гвардиоле на клубном чемпионате мира, который проходил в США.
Теперь Манчестер Сити официально подтвердил его пребывание в команде. В прошлом футбольном сезоне Тюре работал помощником главного тренера в молодежной команде Манчестер Сити, в составе которой играли футболисты до 18 лет.
По информации пресс-службы клуба, Коло Тюре не только принесет в команду свой высокий уровень футбольного опыта, но и является близким человеком к Манчестер Сити, хорошо знающим клуб. В конце прошлого сезона "горожане" заняли третье место в английской Премьер-лиге.
Это назначение рассматривается как укрепление тренерского штаба команды и стремление к будущим успехам.