Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasi o‘yinchisi Aleksandr Kanishev yangi mavsum oldidan “ko‘k-oq-ko‘k” jamoasining revansh kayfiyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, agar “Zenit” yana chempionlikni qo‘lga kiritmasa, g‘alaba nishonlanishi uchinchi yilga qoldiriladi. Bu holat klub chempion bo‘lgunicha davom etadi.
Kanishevning fikricha, hammasi yaxshi bo‘ladi. “Zenit”dan tashqari chempionlik uchun CSKA, “Krasnodar”, “Dinamo” va “Spartak” jamoalari ham kurash olib boradi.
O‘tgan mavsum yakuniga ko‘ra, “Zenit” Rossiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallab, “Krasnodar”dan faqat bitta ochko kam to‘plagan. Rossiya Kubogida esa piterliklar RPL yo‘li final bosqichida to‘xtab qoldi va keyingi sovrindor bo‘lgan Moskva CSKA jamoasiga mag‘lub bo‘ldi.
Ushbu ma’lumotlar “Chempionat” nashri tomonidan taqdim etildi. Yangi mavsumda jamoalar o‘rtasidagi raqobat kuchayishi kutilmoqda.

Канишев: Зенит не будет праздновать, пока не выиграет РПЛ
Бывший игрок санкт-петербургского "Зенита" Александр Канишев высказал свое мнение о настроении "голубо-белых" перед новым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если "Зенит" снова не завоюет чемпионство, празднование победы будет отложено на третий год. Это состояние будет продолжаться, пока клуб не станет чемпионом.
По мнению Канишева, все будет хорошо. Кроме "Зенита", за чемпионство будут бороться команды ЦСКА, "Краснодара", "Динамо" и "Спартака".
По итогам прошлого сезона "Зенит" занял второе место в чемпионате России, набрав всего на одно очко меньше, чем "Краснодар". В Кубке России питерцы остановились на финальной стадии, уступив следующему обладателю трофея московскому ЦСКА.
Эта информация была предоставлена изданием "Чемпионат". В новом сезоне ожидается усиление конкуренции между командами.