Mostovoy: Krugovoy vingyer pozitsiyasida o‘ynashi mumkin
Aleksandr Mostovoy Moskva jamoasi CSKAda Danila Krugovoyning yangi futbol pozitsiyasi – vingyer pozitsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida shunday dedi: agar futbolchining qobiliyatlari imkon bersa, nega yo‘q. CSKA jamoasining himoyasi juda kuchli hisoblanadi, shuning uchun Krugovoy oldingi chiziqda ham foydali bo‘lishi mumkin.
Mostovoy buni «Sovetskiy sport» nashriga aytib o‘tdi. Krugovoy aynan shu pozitsiyada OLIMPBET Rossiya Superkubogi doirasidagi so‘nggi o‘yinda maydonga tushdi.
Ushbu o‘yinda CSKA jamoasi «Krasnodar»ni minimal hisob bilan mag‘lub etdi. Shuningdek, bu o‘yin CSKAning yangi bosh murabbiyi Fabio Chelestini uchun ilk rasmiy o‘yindi.
Oldin Mostovoy uni boshqa murabbiylarga nisbatan afzallik deb ta’riflagan edi. Bu yangilik jamoaning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin.

Мостовой: Круговой может играть на позиции вингера
Александр Мостовой высказал мнение о новой футбольной позиции Данила Кругового в московском клубе ЦСКА – позиции вингера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: если способности футболиста позволяют, почему бы и нет. Защита команды ЦСКА считается очень сильной, поэтому Круговой может быть полезен и на передней линии.
Мостовой сообщил об этом изданию «Советский спорт». Круговой именно на этой позиции вышел на поле в последнем матче в рамках Суперкубка России OLIMPBET.
В этом матче команда ЦСКА минимально обыграла «Краснодар». Также эта игра стала первым официальным матчем для нового главного тренера ЦСКА Фабио Челестини.
Ранее Мостовой описывал его как преимущество по сравнению с другими тренерами. Эта новость может иметь важное значение для будущих успехов команды.