Guberniev RPLda chempionlik uchun asosiy jamoalarni nomladi
Kommentator Dmitriy Guberniev Rossiya futbol chempionatining yangi mavsumida chempionlik uchun kurashadigan jamoalarni nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, asosiy favorit Sankt-Peterburgning Zenit jamoasidir. Gubernievning aytishicha, Zenit o‘tgan mavsumdagi chempionlikni yo‘qotgan bo‘lsa-da, jamoa yuz yillik yubileyi munosabati bilan bor kuchini sarflab, yana chempionlik maqomini qo‘lga kiritishga intiladi.
Shuningdek, u Zenitga raqobat qiladigan jamoalar sifatida Krasnodar, CSKA, Moskva jamoalari – Dinamo, Lokomotiv va Spartakni qayd etdi. Guberniev Krasnodarni sirli jamoa deb atadi, Dinamoni esa Valeriy Karpin bosh murabbiy bo‘lishi sababli alohida e’tirof etdi.
Ushbu jamoalar yangi mavsumda kuchli o‘yin ko‘rsatib, chempionlik uchun kurashda faol ishtirok etadi. Shu bilan birga, Guberniev yangi mavsumda futbol muxlislari uchun qiziqarli va raqobatbardosh o‘yinalar kutish mumkinligini ta’kidladi.

Губерниев назвал основные команды для чемпионства в РПЛ
Комментатор Дмитрий Губерниев назвал команды, которые будут бороться за чемпионство в новом сезоне Российского футбольного чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, основным фаворитом является команда «Зенит» из Санкт-Петербурга. Губерниев отметил, что хотя «Зенит» и потерял чемпионство в прошлом сезоне, команда, отмечая столетний юбилей, приложит все усилия, чтобы снова завоевать титул чемпиона.
Также он упомянул команды, которые будут конкурировать с «Зенитом», такие как «Краснодар», ЦСКА, московские команды – «Динамо», «Локомотив» и «Спартак». Губерниев назвал «Краснодар» загадочной командой, а «Динамо» выделил из-за того, что Валерий Карпин является главным тренером.
Эти команды будут демонстрировать сильную игру в новом сезоне и активно участвовать в борьбе за чемпионство. При этом Губерниев подчеркнул, что в новом сезоне можно ожидать интересных и конкурентоспособных матчей для футбольных болельщиков.