Djikiya agenti: Antalyaspor bilan aloqalar davom etmoqda
Georgiy Djikiya agenti Vladimir Kuzmichyov futbolchining Turkiyaning «Antalyaspor» klubiga o‘tishi bo‘yicha vaziyat haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kuzmichyovning so‘zlariga ko‘ra, hozirda yangi futbolchilarni ro‘yxatga olishga ruxsat berilgani haqida aniq gapirish mumkin emas, ammo ular klub rahbariyati bilan deyarli har kuni aloqada bo‘lib turishadi. Klub rahbariyati esa vaziyatning barqaror ekanligini ta’kidlamoqda.
Eslatib o‘tamiz, Djikiya o‘tgan mavsumni Moskva yaqinidagi «Khimki» klubida o‘tkazgan, ammo mazkur klub faoliyatini to‘xtatgan. «Antalyaspor» esa Turkiya Superligasining uzoq yillik ishtirokchisi hisoblanadi va o‘tgan mavsumda 15-o‘rinni egallagan.
Hozircha klubga transfer taqiqi qo‘yilgan. Shu bois, futbolchining yangi jamoaga o‘tishi bilan bog‘liq jarayonlar hali yakunlanmagan.

Агент Джикии: Связи с Антальяспором продолжаются
Агент Георгия Джикии Владимир Кузьмичев сообщил о ситуации с переходом футболиста в турецкий клуб «Антальясор». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Кузьмичёва, в настоящее время нельзя точно сказать, разрешено ли регистрировать новых футболистов, однако они находятся на связи с руководством клуба почти каждый день. Руководство клуба подчеркивает, что ситуация стабильна.
Напомним, что Джикия провел прошлый сезон в клубе «Химки» под Москвой, однако этот клуб приостановил свою деятельность. «Антальясор» же является многолетним участником турецкой Суперлиги и занял 15-е место в прошлом сезоне.
На данный момент на клуб наложен запрет на трансферы. Поэтому процессы, связанные с переходом футболиста в новую команду, еще не завершены.
Переговоры между клубом и агентством продолжаются, и ситуация находится под пристальным наблюдением.