Sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev Moskva «Lokomotiv» jamoasining rossiyalik yarim himoyachisi Aleksey Batrakov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Batrakov haqiqiy yetakchi hisoblanadi va jamoa uning atrofida shakllanishi kerak. Gubernievning so‘zlariga ko‘ra, bu o‘yinchi iste’dodga ega va chempionatning eng yaxshi futbolchisi unvoniga da’vogar bo‘lishi mumkin.
U yaqinda yanada kuchliroq o‘zini namoyon etadi. O‘tgan mavsumda Rossiya Premer-ligasida Batrakov 29 o‘yinda maydonga tushdi.
20 yoshli yarim himoyachi 14 ta gol urdi, shundan to‘rt tasi penaltilardan bo‘ldi, shuningdek, yetti golga uzatma berdi. O‘tgan mavsumda «Lokomotiv» jamoasi chempionat jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi.
Gubernievning fikricha, Batrakov jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lib, kelajakda katta yutuqlarga erishishi mumkin. Uning o‘yini va natijalari jamoa uchun muhim ahamiyatga ega.
Batrakovning faoliyati va rivojlanishi sport muxlislari tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Батраков готов возглавить команду, говорит Губерниев
Спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал мнение о российском полузащитнике команды «Локомотив» Алексее Батракове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Батраков является настоящим лидером, и команда должна формироваться вокруг него. По словам Губерниева, этот игрок обладает талантом и может претендовать на звание лучшего футболиста чемпионата.
Он вскоре проявит себя еще сильнее. В прошлом сезоне в Российской Премьер-Лиге Батраков сыграл в 29 матчах.
20-летний полузащитник забил 14 голов, из которых четыре с пенальти, а также отдал семь голевых передач. В прошлом сезоне команда «Локомотив» заняла шестое место в таблице чемпионата.
По мнению Губерниева, Батраков является одним из ключевых игроков команды и в будущем может добиться больших успехов. Его игра и результаты имеют важное значение для команды.