Mashhur murabbiy Viktor Gancharenko murabbiylik faoliyatiga qaytishga tayyorligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozda belorus mutaxassisi “Pari NN” jamoasini tark etdi. Jamoa “Sochi” bilan o‘tkazilgan o‘yinlarda mag‘lub bo‘ldi, ammo “Khimki” klubining moliyaviy muammolari sababli litsenziya ololmagani tufayli Premyer-ligada qolishga muvaffaq bo‘ldi.
Gancharenko “Chempionat” nashriga bergan intervyusida, hozirda mavsum oralig‘i ekanligini, odatda murabbiylar o‘zgargan birinchi inqiroz 8-12-turlar oralig‘ida yuz berishini aytdi. So‘ngra qishki tanaffus va yozgi tanaffus bo‘lib, murabbiylar uchun uchta imkoniyat oynasi mavjudligini ta’kidladi.
U charchaganini aytolmasligini ham qo‘shimcha qildi. Oldinroq Rossiyada Viktor Gancharenko “Pari NN” bilan birga “Kuban”, “Ural”, CSKA, “Ufa” va “Krasnodar” jamoalarini ham boshqargan.
Yangi Rossiya chempionati joriy yil 18 iyul, juma kuni boshlanadi. Shu kuni Moskva “Dinamo” jamoasi o‘z maydonida “Baltika” bilan bahs olib boradi.

Виктор Ганчаренко заявил о готовности вернуться к тренерской деятельности
Известный тренер Виктор Ганчаренко сообщил о своей готовности вернуться к тренерской деятельности. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом белорусский специалист покинул команду “Парти NN”. Команда потерпела поражение в матчах с “Сочи”, однако благодаря финансовым проблемам клуба “Химки” смогла остаться в Премьер-лиге, не получив лицензию.
Ганчаренко в интервью изданию “Чемпионат” отметил, что сейчас межсезонье, и обычно первый кризис, когда меняются тренеры, происходит в промежутке между 8-12 турами. Затем следует зимний перерыв и летний перерыв, и он подчеркнул, что у тренеров есть три окна возможностей.
Он также добавил, что не может сказать, что устал. Ранее в России Виктор Ганчаренко также тренировал команды “Кубань”, “Урал”, ЦСКА, “Уфа” и “Краснодар” вместе с “Парти NN”.
Новый чемпионат России начнется 18 июля текущего года в пятницу. В этот день московское “Динамо” проведет матч на своем поле с “Балтикой”.