Deku Xavi Simons vakili bilan uchrashdi, kelishuv yo‘q
«Barselona» jamoasining sport direktori Deku «RB Leyptsig» hujumchi yarim himoyachisi Xavi Simons vakillaridan biri bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozircha transfer bo‘yicha muzokaralar haqida gap ketmayapti. «Sine-granatoviy» jamoasi direktori futbolchining hozirgi holatini aniqlab, uning vakillari bilan dastlabki aloqani o‘rnatdi.
Bu kelajakda bozor variantlarini yanada chuqurroq o‘rganish maqsadida amalga oshirildi. Ushbu voqea haqida Ispaniyaning Sport nashri o‘z sahifalarida ma’lumot berdi.
Transfermarkt portali 22 yoshli Xavi Simonsning bozor qiymatini 70 million yevroga baholaydi. Futbolchi avval «Barselona» yoshlar jamoasida o‘qib, keyin «PSJ» klubiga o‘tgan.
Hozirgi vaqtda uning faoliyati va kelajagi bilan bog‘liq turli variantlar ko‘rib chiqilmoqda. Dekuning ushbu uchrashuvi futbolchining imkoniyatlarini yaxshiroq tushunish va kelajakdagi transfer imkoniyatlarini baholashga qaratilgan.

Деку встретился с представителем Хави Симонса, соглашения нет
Спортивный директор «Барселоны» Деку провел встречу с одним из представителей нападающего полузащитника Хави Симонса из «РБ Лейпциг». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Пока речь не идет о переговорах по трансферу. Директор «сине-гранатовых» определил текущее состояние игрока и установил первоначальный контакт с его представителями.
Это было сделано с целью более глубокого изучения рыночных вариантов в будущем. Об этом событии сообщило испанское издание Sport на своих страницах.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость 22-летнего Хави Симонса в 70 миллионов евро. Игрок ранее обучался в молодежной команде «Барселоны», а затем перешел в клуб «ПСЖ».
В настоящее время рассматриваются различные варианты, связанные с его карьерой и будущим. Встреча Деку направлена на лучшее понимание возможностей игрока и оценку будущих трансферных возможностей.